Budżet obywatelski: wkrótce głosowanie

29 projektów będzie walczyło o realizację w kolejnej już edycji Ciechanowskiego Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie na zaopiniowane pozytywnie przez komisję zadania ruszy 1 lutego i potrwa cały miesiąc.


W tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego zgłoszono 36 projektów, ale 17 z nich nie przeszło pozytywnie etap weryfikacji formalno-merytorycznej. 18 projektów osiedlowych i 11 ogólnomiejskich będzie rywalizowało o realizację. Podobnie jak w latach poprzednich, większość z nich stanowią tzw. „projekty twarde”, dotyczące miejskiej infrastruktury. 5 wniosków z kategorii tzw. „miękkich” odnosi się do zajęć sportowych, szkoleń czy pomocy społecznej.
1 lutego ruszy głosowanie, w którym będzie mógł uczestniczyć każdy mieszkaniec Ciechanowa. Głosować będzie można poprzez stronę internetową Urzędu Miasta. W przypadku głosowania w formie papierowej, przy urnie obecny będzie urzędnik, któremu należy okazać dowód tożsamości.
Ratusz przypomina, że każda osoba będzie mogła zaznaczyć jeden projekt osiedlowy i jeden projekt ogólnomiejski. Na osiedlu będzie mógł być zrealizowany jeden projekt z kategorii osiedlowych (o wartości do 100 tys. zł). W przypadku zgłoszenia wyłącznie jednego projektu na danym osiedlu, jego realizacja może nastąpić wyłącznie po uzyskaniu co najmniej 200 ważnych głosów.
Do realizacji przeznaczone będą również najpopularniejsze projekty ogólnomiejskie, które zdobędą najwięcej głosów. Przy czym realizacja projektu ogólnomiejskiego "twardego" jest możliwa po zdobyciu przez niego w głosowaniu minimum 400 głosów. W głosowaniu na projekty ogólnomiejskie o charakterze „miękkim” - do realizacji przeznaczone będą trzy projekty, które zdobędą największą liczbę głosów mieszkańców.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl