Ciechanów najlepszy w rankingu

Podczas kongresu Perły Samorządu, odbywającego się w Gdyni już po raz szósty, wczoraj poznaliśmy wyniki 10. edycji rankingu Perły Samorządu. Ciechanów zajął I miejsce w kategorii miast do 100 tys. mieszkańców. Bardzo wysoko oceniony został także prezydent Ciechanowa. W rankingu 10-lecia rewelacyjnie wypadło Legionowo.

Perły Samorządu oceniano w czterech kategoriach:
- gmina wiejska,
- gmina miejsko-wiejska,
- gmina miejska do 100 tys. mieszkańców,
- gmina miejska powyżej 100 tys. mieszkańców
- Które gminy są najlepsze w Polsce? Którzy włodarze najskuteczniej zarządzają? Kim są liderzy dobrych praktyk? Które gminy zostały laureatami 10-lecia rankingu Perły Samorządu? - odpowiedzi na te pytania możemy poznać z tegorocznego rankingu.
W kategorii „Gminy miejskie do 100 tysięcy mieszkańców” I miejsce zajął Ciechanów, II miejsce – Legnica, a III miejsce – Ełk. Kategoria: W gminy miejskie do 100 tys. mieszkańców oceniano także włodarzy miast. I miejsce - Beata Klimek – prezydent Ostrowa Wielkopolskiego, II miejsce - Krzysztof Kosiński, prezydent Ciechanowa, a III miejsce - Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.
W kategorii „Najlepsze samorządy dekady Pereł Samorządu” oceniano w czterech kategoriach: miast powyżej 100 tys. mieszkańców, miast do 100 tys. oraz gmin miejsko-wiejskich i wiejskich. W kategorii gminy miejskie do 100 tys. mieszkańców I miejsce – Ełk, II miejsce – Legionowo, III miejsce – Świdnica.
W tym roku kapitułę tworzyli:
- Marta Gadomska, szef Działu Dodatków DGP
- Dionizy Smoleń, dyrektor sektora publicznego w PwC Polska
- Dr Paulina Legutko – Kobus z Katedry Rozwoju Regionalnego i Przestrzennego Kolegium Ekonomiczno-Społecznego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Nagrodę w imieniu prezydenta Kosińskiego odebrała na uroczystej gali w Gdyni sekretarz miasta Adrianna Saganek, którą poprosił on o przekazanie następującego przesłania: "W tym przypadku słowo sukces nie ma liczby pojedynczje. Dziękuję całemu zespołowi świetnych współpracowników z ratusza, miejskich jednostek i spółek. Wspólnie zapracowaliśmy na ten wynik". 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl