W Krasiniaku unieważniono maturę

Podczas piątkowego (13 maja) egzaminu maturalnego w I Liceum Ogólnokształcącym im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie doszło do złamania prawa. W trakcie pisemnej matury rozszerzonej z wiedzy o społeczeństwie jedna z uczennic wykonała telefonem komórkowym zdjęcie arkusza i zamieściła go w internecie. Obok formularza maturalnego na zdjęciu widać było jej dokument tożsamości. Sprawa została zgłoszona do Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie, a ta w poniedziałek (16 maja) unieważniła maturę. Uczniowie mają ponownie zdawać egzamin z WOS-u 7 czerwca.  

Zanim sprawa ujrzała światło dzienne, uczniowie skończyli piątkowy egzamin. Po weekendzie każdy z nich otrzymał pisemną wiadomość z OKE, że ich matura została... unieważniona. Od decyzji nie ma odwołania. Maturzyści są delikatnie mówiąc niepocieszeni, bo według nich egzamin był wyjątkowo prosty. Ponowny egzamin z WOS-u, wyznaczony na 7 czerwca.

- W sali, w której do egzaminu przystępowali zdający doszło do nieuprawnionego ujawnienia materiałów poprzez udostępnienie w sieci treści arkusza egzaminacyjnego z wiedzy o społeczeństwie przez jedną z osób przystępujących do tego egzaminu. Powyższe naruszenie mogło wpłynąć na wyniki egzaminu. Na podstawie powyższego unieważniam egzamin z tego przedmiotu wszystkich zdających i zarządzam jego ponowne przeprowadzenie - czytamy w decyzji dyrektorki OKE Anny Frenkiel.

Jak dowiedzieliśmy się w OKE, coraz częściej dochodzi do unieważnień egzaminów dojrzałości. W tym roku na terenie całego kraju doszło już do kilkunastu. 

 

erM

Komentarze  

+1 #2 Jan 2022-05-18 16:57
Powinna dostać punkty w rekrutacji na fotoreportera
Cytować
+1 #1 Czytelnik 2022-05-18 16:42
No no ciekawe czy w tym Krasiniaku tylko w tym roku coś takiego zdarzyło się. Czy czasami rok w rok takie przekręty nie mają miejsca. Ja oczywiście nic nie sugeruje tylko nakłaniam do refleksji.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl