Ciechanów z tytułem "Perła Samorządu"

Pierwsze miejsce w kategorii miast do 100 tys. mieszkańców w rankingu „Perły Samorządu” zajęło Miasto Ciechanów. Prezydent Krzysztof Kosiński znalazł się na drugim miejscu wśród najlepszych prezydentów miast. Wczoraj wieczorem ogłoszono wyniki ogólnopolskiego zestawienia samorządów organizowanego przez Dziennik Gazetę Prawną.

Jak podkreślają organizatorzy, celem rankingu jest docenienie gmin wyróżniających się m.in. jakością zarządzania. Nagrody zostały przyznane przez kapitułę po analizie pięciu obszarów działania miast: gospodarki, edukacji, zdrowia i opieki, cyfryzacji i środowiska, także w powiązaniu do sytuacji związanej z pandemią, finansami oraz społeczną odpowiedzialnością. Partnerem merytorycznym rankingu była firma audytorska PwC, która opracowała wskaźniki do metodologii oceny poszczególnych samorządów.

„Perły Samorządu" przyznano w pięciu kategoriach: gmina do 5 tys. mieszkańców, gmina wiejska powyżej 5 tys. mieszkańców, gmina miejsko-wiejska powyżej 5 tys. mieszkańców, gmina miejska powyżej 100 tys. mieszkańców i gmina miejska do 100 tys. mieszkańców. W ostatniej z kategorii Ciechanów został ogłoszony liderem w kraju. Wyniki podano 12 maja wieczorem podczas Kongresu Perły Samorządu, organizowanego w formule online w Gdyni.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież