ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Co przygotował dla Ciebie portal Work or Not? Sprawdź koniecznie!

Zastanawiasz się czasem: po co ludzie piszą w Internecie swoje opinie? O pracodawcach, produktach, usługach, firmach… Wirtualny świat aż roi się od komentarzy, gwiazdek, serduszek, lajków i innych form wyrażania swojego zdania. Jakby ludzie nie mieli co robić! - Pomyślisz. Ale czy te opinie mogłyby wpłynąć na Twoją codzienność? Czy chciałbyś skorzystać z mocy, którą mają? Przeczytaj artykuł, a dowiesz się, jak mogą zmienić 250 dni Twojego życia!

Dlaczego 250 dni? Dokładnie tyle, w uśrednieniu, spędzamy w pracy każdego roku. To całkiem sporo! Każdy z tych dni może być wypełniony różnorodnymi doświadczeniami i wrażeniami. Jednak chyba większość z nas chciałaby, aby należały one do tych pozytywnych. Pomyśl: czy nie byłoby fantastycznie wstawać rano i z uśmiechem wchodzić w nowy dzień? Być otoczonym życzliwymi ludźmi, wykonywać pracę, która daje Ci satysfakcję i dostawać wynagrodzenie, z którym nie martwisz się o kryzys i inflację?

Znaczenie pracy w naszym życiu
Praca zajmuje Ci najpewniej ok. 40 godzin w tygodniu. Jak doliczyć do tego dojazdy, delegacje, czasem i szkolenia to zdajesz sobie sprawę, że jest to czas, który trudno zbagatelizować. Nic dziwnego, że często problemy z pracy przynosimy do domu. Podobnie jednak jest z dobrą atmosferą w miejscu wykonywania obowiązków zawodowych. Świetny zespół i dobry menadżer potrafi podbudować nastrój i sprawić, że do domu wracamy z lekkością serca. A to właśnie spokój po pracy jest największą wartością dodaną w umowie o pracę.

Dlaczego warto wybierać pracodawcę świadomie?
Z tego względu tak ważny jest wybór środowiska pracy. Jeżeli zrobisz to dobrze - tym lepiej dla Ciebie i Twojego zdrowia. Jest to więc decyzja, której nie powinniśmy poddawać ślepemu losowi. A jeżeli do przyjęcia propozycji pracy zmusza Cię sytuacja finansowa, nie przerywaj swoich poszukiwań. Postaraj się odnaleźć miejsce, które da Ci nie tylko zastrzyk gotówki, ale będzie realnie budowało w Tobie pozytywne emocje. Dlaczego to tak istotne?

Stres w pracy realnie wpływa na Twój organizm. Zwiększona produkcja kortyzolu, która utrzymuje się przez dłuższy czas, to problemy z koncentracją, pamięcią, czy orientacją w terenie. Dosłownie: stres w pracy może Cię ogłupiać! Lepiej sobie tego oszczędzić, prawda?

Jakie znaczenie mają opinie?
No dobrze, ale przecież tekst miał być o opiniach. Co one mają z tym wspólnego? Bardzo wiele! Wyobraź sobie sytuację, w której trafiasz do nowej firmy. Szef krzyczy na Ciebie od progu, oczekując jakiegoś dziwnego raportu, choć jesteś tu dopiero pierwszy dzień. Sekretarka nie chce udostępnić Ci żadnych dokumentów, a są niezbędne dla Twojej pracy. Menadżer projektu właśnie poinformował, że na najbliższy rok obcięto cały budżet na szkolenia. A to właśnie z nich chciałeś skorzystać. To na nich Ci zależało. Czy to moment, w którym przychodzi Ci na myśl: Gdyby tylko ktoś mnie uprzedziłâ€Ś?

Opinie o pracodawcy - Work or not!
Właśnie dlatego kluczowe jest, aby zapoznać się z opiniami o pracodawcy jeszcze zanim wyślesz do niego CV. Work or not to platforma, w której wpis może dodać każdy pracownik. Co ważne, pracodawca nie może wpływać na opinie i ich moderować z poziomu swojej wizytówki. Dzięki temu wiesz, że wpisy są rzetelne, a nie "podkoloryzowane" przez dział PR-u przedsiębiorstwa.

Baza serwisu Work or not obejmuje wszystkie firmy, które są zarejestrowane na terenie kraju. Udostępnia także informacje o rekrutacjach, które przeprowadza przedsiębiorstwo. Możesz więc nie tylko sprawdzić pracodawcę, ale również odnaleźć posadę swoich marzeń. Dzieli Cię od tego tylko 1 krok…

Mała rzecz może wiele zmienić
Prawda jest taka, że serwis Work or not nie istniałby bez swoich użytkowników. To ich opinie sprawiają, że platforma "żyje" i może pomagać poszukującym pracy osobom. Z tego względu mamy do Ciebie małą prośbę. Już teraz wejdź na stronę portalu Work or not i podziel się swoją opinią o firmach, w których miałeś okazję pracować. Inni użytkownicy na pewno będą Ci wdzięczni! Powiedz, z którymi pracodawcami warto współpracować.

Komentarze obsługiwane przez CComment