Czterej pijani zatrzymani w weekend

W miniony weekend, na drogach powiatu ciechanowskiego zatrzymano czterech pijanych kierowców. Pomimo apeli o rozsądek i trzeźwość na drodze, nadal nie brakuje tych, którzy po alkoholu wsiadają za kierownicę, narażając na śmiertelne niebezpieczeństwo siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

W piątek ok. godz. 12:00 dyżurny jednostki otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierującego w m. Ciechanów. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego po przybyciu na miejsce zatrzymali kierującego samochodem Citroen. 39-letni mieszkaniec Ciechanowa miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu.
W sobotę na parkingu centrum handlowego doszło do kolizji dwóch pojazdów. Przybyli na miejsce policjanci stwierdzi, iż sprawca kolizji jest nietrzeźwy. Mężczyzna miał blisko 1,5 promila alkoholu.
W niedzielny wieczór ciechanowscy policjanci wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzeźwych kierujących. Ok. godz. 22:00 w Kraszewie kierujący samochodem marki Mazda miał blisko 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna już wcześniej miał zatrzymane prawo jazdy. Ok. godz. 23:00 w Ciechanowie na ul.17 Stycznia policjanci zatrzymali do kontroli pojazd z niesprawnym oświetleniem. W toku czynności policjanci ujawnili, iż kierujący jest nietrzeźwy. Mężczyzna miał ponad 0,5 promila. Wszyscy zatrzymani stracili prawo jazdy, za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi im wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Ponadto w piątek w Wiśniewie funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali mężczyznę kierującego Audi, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 62 km/h. 21 – letni mieszkaniec powiatu działdowskiego pędził przez miejscowość z prędkością 112 km/h. Mundurowi zatrzymali kierującemu prawo jazdy na trzy miesiące. Oprócz zatrzymania dokumentu na kierującego za przekroczenie prędkości nałożono mandat i punkty karne.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl