ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Czy nasi posłowie i posłanki są aktywni w Sejmie? Sprawdzamy

W listopadzie minął rok od pierwszego posiedzenia Sejmu. Postanowiliśmy sprawdzić, jak aktywni byli przez ten czas posłowie IX. kadencji z naszego regionu. 

Anna Ewa Cicholska (PiS)

Na wstępie chcemy zaznaczyć, że na aktywność Anny Cicholskiej wpływ miała usprawiedliwiona absencja. Posłanka z pow. ciechanowskiego wzięła udział w 572 spośród 1022 głosowań (55,97 proc. obecności), z czego tylko nieobecność na 16 głosowaniach pozostaje nieusprawiedliwiona. Anna Cicholska 26 razy wypowiadała się na posiedzeniach Sejmu (jedno wystąpienie nie zostało wygłoszone), zadała jedno pytanie rozpatrywane na bieżącym posiedzeniu oraz wygłosiła 7 oświadczeń poselskich, podpisała 11 projektów poselskich. Nie złożyła żadnej interpelacji, ani zapytania. Nie przedstawiała również żadnego sprawozdania. 

Posłanka jest członkinią Komisji Polityki Senioralnej oraz Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej. Przynależy także do dwóch podkomisji oraz ośmiu parlamentarnych zespołów. 

Maria Joanna Koźlakiewicz (KO)

Posłanka z pow. mławskiego ślubowanie złożyła 26 czerwca br. (zastąpiła Marcina Kierwińskiego). Od tej chwili uczestniczyła w 539 głosowaniach (99,63 proc. obecności). Maria Koźlakiewicz zgłosiła 17 wystąpień na posiedzeniu Sejmu z czego wygłosiła 10. Złożyła 11 interpelacji, wygłosiła 13 oświadczeń poselskich i podpisała 6 poselskich projektów. Nie zgłaszała zapytań, pytań w sprawach bieżących oraz nie przedstawiała żadnego sprawozdania. 

Podobnie jak Anna Cicholska Maria Koźlakiewicz przynależy do Komisji Polityki Senioralnej. Ponadto należy również do Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych oraz Komisji ds. Kontroli Państwowej. Jest także członkinią jednej podkomisji, trzech zespołów i trzech grup. 

Rafał Romanowski (PiS)

Podobnie jak Maria Koźlakiewicz także poseł Rafał Romanowski złożył ślubowanie w późniejszym terminie - 23 lipca br. W ławie poselskiej zastąpił Jacka Ozdobę, który został z kolei europosłem. Od tego momentu brał udział w 398 głosowaniach (98,27 proc. obecności). Poseł z pow. makowskiego (startujący w okręgu płocko-ciechanowskim) złożył 3 interpelacje i podpisał jeden projekt poselski. Nie wygłosił żadnego wystąpienia, nie zgłosił zapytania, nie wygłosił oświadczenia i nie przedstawił sprawozdania.

Poseł przynależy do Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych oraz Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa. Należy również do jednego zespołu i grupy parlamentarnej. 

Adam Krzemiński (KO)

Poseł z powiatu ciechanowskiego nie wziął udziału tylko w jednym spośród 1022 głosowań IX. kadencji Sejmu RP (99,90 proc. obecności). Wypowiadał się 11 razy podczas posiedzeń, złożył 9 interpelacji, 1 zapytanie, 6 pytań w sprawach bieżących, wygłosił 5 oświadczeń, podpisał 36 projektów poselskich i przedstawił dwa sprawozdania. 

Adam Krzemiński przynależy do dwóch komisji:  Komisji Edukacji i Nauki oraz Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej (tak, jak posłanka Ewa Cicholska). Ponadto należy do czterech podkomisji, dziewięciu grup parlamentarnych i dwóch zespołów. 

Henryk Kowalczyk (PiS)

Poseł z pow. pułtuskiego wziął udział w 1000 spośród 1022 głosowań (97,85 proc. obecności). Wystąpił 18 razy podczas posiedzeń Sejmu, zadał dwa pytania w sprawach bieżących oraz podpisał 18 projektów poselskich (przedłożonych ustaw i uchwał). Henryk Kowalczyk nie składał żadnych interpelacji, ani zapytań. Nie wygłaszał również żadnych oświadczeń i nie przedstawiał sprawozdań. 

Poseł jest zastępcą przewodniczącego Komisji Finansów Publicznych i przynależy, tak jak Rafał Romanowski, do Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa.

Komentarze obsługiwane przez CComment