Gałązka uratuje wiosnę w Pułtusku?

Piłkarze Nadnarwianki nie rezygnują z walki o utrzymanie IV ligi. Po remisie na inaugurację rundy wiosennej w Troszynie, w sobotnie popołudnie konto Nadnarwianki wzbogaciło się o kolejne trzy punkty. Bohaterem starcia z Bzurą Chodaków okazał się Damian Gałązka.

W poprzedniej rundzie trener Tomasz Karpiński wystawiał ofensywnie nastawionego gracza nawet na boku defensywy. "Łatał" nim wszelkie możliwe dziury w zespole. Jednak Gałązka najlepiej czuje się w ataku, co udowodnił w dwumeczu z Bzurą. Jesienią trafił do siatki raz, natomiast w sobotnim rewanżu przycelował dublet.

W 11. minucie Gałązka wykończył akcję sam na sam zainicjowaną przez Nigeryjczyka Nnamaniego. Kwadrans później pułtuszczanie zaatakowali prawą stroną boiska, dośrodkowanie Kamila Jagielskiego po raz drugi zamknął Gałązka, celując piłką prosto w okienko.

Wynik rozstrzygnięty został w 62. minucie, gdy fatalny błąd defensywy rywali chciał wykorzystać Gałązka. Po przejęciu piłki został jednak faulowany w okolicach pola karnego, za co obrońca Bzury wyleciał z boiska z czerwoną kartką. Maciej Ostrowski precyzyjnie kopnął z rzutu wolnego, zapewniając swojej ekipie ważne trzy punkty.

Nadnarwianka Pułtusk - Bzura Chodaków 3:1
Bramki: Gałązka 11. i 26., Ostrowski 62 - Wierzbicki 81.

Nadnarwianka: Tkaczyk - Pietroń (78. Bobowski), Salwin, Ostrowski, Jagielski II, Więckowski (78. Osiewicz), Baranowski, Cynt (72. Cywiński), Gałązka (90. Mądrala), Otulak (54. Załoga), Nnamani (64. Tarnowski)