ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Groził policjantom pozbawieniem życia

zdjęcie ilustracyjne

34-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego groził policjantom pozbawieniem życia podczas ich interwencji w związku z awanturą domową. Grozi mu teraz do 3 lat pozbawienia wolności.

Sytuacja miała miejsce w sobotę.

- Po godz. 17 ciechanowscy funkcjonariusze zostali skierowani do jednego z mieszkań w Ciechanowie w związku ze zgłoszeniem awantury domowej. Na miejscu mundurowi zastali uczestników zdarzenia. Zgłaszający poinformował, że 34-latek wszczął awanturę, a następnie uderzył przebywającego w mieszkaniu 25-latka. Policjanci wyczuli zapach alkoholu od mężczyzny, którego dotyczyła interwencja. Od samego początku był on wulgarny wobec wykonujących czynności służbowe funkcjonariuszy. 34-latek nie wykonywał wydawanych mu poleceń, zachowywał się agresywnie. Znieważył policjantów słowami wulgarnymi i groził im pozbawieniem życia. Podczas dalszych czynności nadal nie reagował na prośby o uspokojenie się i cały czas kierował wobec funkcjonariuszy groźby – przekazała asp. Magda Zarembska.

Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał m.in. zarzuty znieważenia funkcjonariuszy oraz gróźb karalnych. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Komentarze obsługiwane przez CComment