ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Jak dobrać kolor krzeseł do kolorystyki kuchni?

Aranżując kuchnię, warto zadbać o to, aby całość pomieszczenia była spójna i harmonijna. Dobrym rozwiązaniem jest połączenie kolorystyki w taki sposób, aby wszystkie elementy ze sobą współgrały.

Jakie krzesła do kuchni wybrać?

Decydując się na zakup krzeseł kuchennych, możesz wybierać między wieloma różnymi modelami. Spore znaczenie ma materiał i jakość wykonania, kolorystyka, a także styl mebli. W niewielkiej kuchni lepiej postawić na okrągły stół z dwoma lub trzema krzesłami, albo na model rozkładanego stołu. Z kolei w dużym pomieszczeniu idealnie sprawdzi się długi stół z eleganckimi drewnianymi lub tapicerowanymi krzesłami. Oczywiście w sklepach dostępne są także całe zestawy, w których skład wchodzi stół oraz cztery krzesła. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne, jednak nie zawsze sprawdzi się w każdym wnętrzu. Inną opcją jest dobranie osobno krzeseł i osobno stołu, a następnie zestawienie tych mebli z innymi elementami wystroju kuchni. Krzesła powinny być przede wszystkim praktyczne i funkcjonalne, a także wygodne i dopasowane do potrzeb mieszkańców. Ciekawie mogą sprawdzić się hokery, czyli wysokie krzesła, które można postawić obok blatu lub wyspy. Takie meble przypominają stylem bary i restauracje, dlatego mogą być bardzo nowatorskim elementem wystroju. W przypadku, gdy pomieszczenie łączy w sobie funkcje salonu i kuchni, najlepiej zdecydować się na krzesła bardziej uniwersalne, wygodne i odpowiednie zarówno dla mieszkańców, jak i dla gości. 

Jaki kolor krzeseł będzie odpowiedni w kuchni?

Pora zastanowić się nad kolorystyką krzeseł w kuchni. Wybór konkretnej barwy mebli zależy od wielu czynników. Przede wszystkim w przypadku urządzania kuchni zupełnie od zera (na przykład w czasie wykańczania nowego domu lub mieszkania, albo podczas remontu) można wszystko zaplanować bardzo dokładnie i dopasować kolorystykę ścian oraz mebli kuchennych. W przypadku odświeżenia wnętrza znacznie lepszym rozwiązaniem jest zwrócenie uwagi na dotychczasową barwę mebli i dobranie krzeseł w podobnym kolorze. Zwykle świetnie pasują krzesła w kolorach neutralnych i uniwersalnych takich jak biel, brąz, beż oraz czerń. Możesz zdecydować się również na znacznie bardziej wyraziste barwy takie jak butelkowa zieleń, morski błękit lub pudrowy róż. Tutaj wiele zależy od stylu pomieszczenia oraz indywidualnych preferencji kolorystycznych. Niektórzy lepiej czują się w kuchniach o stonowanej kolorystyce, a inni wolą coś bardziej kontrastowego i rzucającego się od razu w oczy. 

W Vokato znajdziesz szeroki wybór krzeseł kuchennych, a także innych mebli. Świetnie sprawdzą się krzesła beżowe (dostępne tutaj: https://vokato.com/1329-krzesla?kolor=bezowy) oraz krzesła zielone (kupisz je tutaj: https://vokato.com/1329-krzesla?kolor=zielony). Możesz wybrać także czarne krzesło barowe (https://vokato.com/1362-hokery-krzesla-barowe?kolor=czarny) i zestawić je z eleganckim i klasycznym stołem kuchennym. 

Komentarze obsługiwane przez CComment