ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Jak utrzymać porządek w ogrodzie latem?

Uporządkowany ogród wymaga systematycznej pracy, jednak mimo zaangażowania, utrzymanie harmonii bywa bardzo trudne, zwłaszcza latem. Zastanawiasz się, jak zadbać o przydomową przestrzeń i osiągnąć efekt, którym będziesz mógł się pochwalić? Przeczytaj i zobacz, jakie praktyczne rozwiązania polecają właściciele i architekci ogrodów.

Dlaczego utrzymanie porządku w ogrodzie wymaga systematyczności?
Uważa się, że ogród jest wizytówką właściciela posesji. Nie bez powodu. Utrzymanie go w doskonałym stanie wymaga zaangażowania i systematyczności. Dlaczego? Głównie ze względu na szybko rosnącą roślinność. Trawa i krzewy wymagają regularnego przycinania, w przeciwnym razie nieestetycznie się rozrosną. Bardzo ważne jest także nawożenie i usuwanie martwych części roślin i plewienie. Należy również dbać o wyposażenie ogrodu. Meble ogrodowe wymagają czyszczenia, a drewniane akcesoria dekoracyjne konserwacji. Żadne z tych zadań nie jest możliwe do zrealizowania bez odpowiednich narzędzi i akcesoriów.

Od czego zacząć porządkowanie ogrodu? Postaw na praktyczne rozwiązania
Zanim porządkowanie ogrodu pochłonie Cię na dobre, konieczne będzie zgromadzenie potrzebnych narzędzi. Wybierając poszczególne sprzęty i drobne akcesoria, zastanów się, w jaki sposób będziesz je przechowywał. Lista niezbędnych przyrządów jest długa i obejmuje m.in. urządzenia koszące, nożyce manualne i elektryczne, grabie, łopaty i taczki. O ile mniejsze narzędzia możesz przechowywać w specjalnej skrzyni, większe potrzebują odpowiednio zaaranżowanej przestrzeni. Ciekawą propozycją jest szopa VidaXL dostępna w szerokiej gamie modeli, stylów i kolorów. 

Jak wybrać szopę ogrodową? Praktyczne wskazówki
Szopa to popularne i bardzo praktyczne rozwiązanie, służące organizacji narzędzi ogrodowych. Mimo że charakteryzuje się małym lub średnim rozmiarem, jest bardzo funkcjonalna. Jej wybór nie powinien jednak być przypadkowy. Szopa ogrodowa powinna pozostawać spójna z aranżacją ogrodu i odpowiadać na wszystkie potrzeby jego właściciela. 
- Podstawowym kryterium jej wyboru powinna być konstrukcja. Istotne jest niezaaranżowane wnętrze. Takie rozwiązanie wyraźnie zwiększa funkcjonalność szopy i pozwala dostosować rozwiązanie do indywidualnych wymagań użytkownika. Ciekawą propozycją są nie tylko tzw. domki ogrodowe. Dużym zainteresowaniem kupujących cieszą się szopy na narzędzia i drewno i niewielkie szopki, również typu regał. 
- Praktyczna szopa jest wykonana z materiałów odpornych na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych (np. opadów i/lub skrajnych temperatur). 

Jakie prace ogrodowe należy wykonać latem?
W sezonie letnim zajęć w ogrodzie nie brakuje. Konieczne jest regularne koszenie i odchwaszczanie rabat, a w przypadku uprawy owoców i warzyw - systematyczne zbiory. Prace ogrodowe należy uzależniać od bieżących potrzeb ogrodu, panującej pogody i własnych możliwości. W pierwszej kolejności zawsze należy przyciąć trawnik, następnie - wyplewić teren wokół kwiatów i krzewów, usunąć martwe części roślin i zebrać ewentualne plony. Kolejnym zadaniem będzie grabienie ogrodu, na końcu zaś - nawodnienie. 

Komentarze obsługiwane przez CComment