ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Joanna Wtulich (z nowymi książkami) w MBP

Fot. Il. MBP w Ciechanowie

W ramach Tygodnia Bibliotek do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechanowie (do Krzywej Hali) zawita w środę, 8 maja, Joanna Wtulich, pisarka, nauczycielka i bibliotekarka, pochodząca z nieodległego Stupska. Początek spotkania o godzinie 17.

Joanna Wtulich – absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, nauczycielka i bibliotekarka. Jest autorką jedenastu książek, w tym powieści obyczajowych, romansów z historią w tle oraz powieści kryminalnych. W tym roku miały miejsce już trzy premiery, wśród których jest powieść obyczajowa „Patrząc w gwiazdy”, IV tom sagi napoleońskiej „Narzeczona i hrabia” oraz komedia kryminalna „Gdzie diabeł nie może...”.  Akcja tej ostatniej została osadzona w Stupsku, czyli miejscu zamieszkania autorki, a jej bohaterem zbiorowym jest miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich. Oprócz nich mamy dzielne policjantki oraz, a jakże, pana, wójta i plebana oraz innych bohaterów.

O książkach, szczególnie trzech najnowszych, cyklach wydawniczych i pojedynczych powieściach, kołach gospodyń wiejskich, pierwowzorach bohaterów, współczesności i historii, humorze i problemach, przysłowiach i na wiele innych tematów porozmawia z autorką Izabela Koba-Mierzejewska, dziennikarka, zakochana, jak i pisarka, w książkach.

O swoim gościu Miejska Biblioteka Publiczna napisała: „Odważyła się pokazać swoje teksty sześć lat temu, a pierwszy sukces, jakim był udział w Warsztatach Literackich organizowanych w czasie Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu w maju 2018 roku oraz w 2019 roku, zachęcił autorkę do dalszej pracy. Publikuje od 2020 roku. Współpracuje z kilkoma wydawnictwami: Lira, EmpikGo, Spisek Pisarzy, Inanna. W 2018 roku zajęła pierwsze miejsce w konkursie Opowiem Wam Historię organizowanym przez Ośrodek Kultury Arsus w Ursusie i Wawerskie Centrum Kultury, gdzie jurorami byli m.in. Maciej Wojtyszko oraz Ernest Bryll. W tym samym konkursie dodatkowo otrzymała wyróżnienie. W XXXIV Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. J. I. Kraszewskiego w Białej Podlaskiej otrzymała II nagrodę w kategorii proza. W Raciborzu, w konkursie Racibórz prozą zaczarowany, za swoje opowiadanie otrzymała III nagrodę. Ponieważ jest na rynku od kilku lat, ma zaplecze w postaci znajomych i życzliwych blogerek książkowych, a także swoją wierną grupę czytelniczek, które w ciemno kupią i przeczytają każdą książkę Joanny Wtulich”.

- 8 maja 2024 r., godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie autorskie, którego bohaterką będzie Joanna Wtulich  pochodząca ze Stupska pisarka, nauczycielka i bibliotekarka zakochana w książkach – zaprasza Alicja Wodzyńska, dyrektor MBP w Ciechanowie.

Wstęp wolny.

Komentarze obsługiwane przez CComment