ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Jurand pnie się w górę tabeli

Wygranych zespołu Jurand wciąż nie mogą oglądać kibice

Ciechanowianie bez większych przeszkód odnieśli piąte zwycięstwo z rzędu. W sobotę pokonali na swoim parkiecie Uniwersytet Radom 30:22. Tak udanej passy zespół Dariusza Molskiego jak dotąd nie miał.

Wynik meczu po klasycznej kontrze otworzył Bartosz Smoliński. Chwilę później podobnie akcję zakończył Aleksander Kondracki. W tym czasie goście szybko odpowiadali skutecznymi akcjami w ofensywie. Po 6. minutach przyjezdni wyszli nawet na prowadzenie. Dopiero mniej więcej od 12. minuty przewaga gospodarzy zaczęła być coraz bardziej widoczna. Potwierdziły to bramki zdobyte przez Marcina Smolarka, Olka Kondrackiego oraz Mikołaja Tartasa. Dla tego ostatniego była to pierwsza bramka zdobyta w barwach Juranda. Skrzydłowy miejscowej drużyny później dorzucił jeszcze trzy trafienia.

W 24. minucie gospodarze osiągnęli przewagę 16:9. Goście jeszcze raz zerwali się do odrabiania strat. Zdobyli trzy bramki pod rząd, ale gwizdek kończący pierwszą połową przyniósł czterobramkowe prowadzenie drużyny trenera Molskiego.
Po przerwie zawodnicy Juranda już nie pozostawili gościom z Radomia żadnych wątpliwości, kto zejdzie z parkietu jako pokonany. W 42. minucie przewaga urosła do stanu 22:15, a kilka minut przed końcem było już 30:20 dla gospodarzy.

Dzięki wygranej Jurand Ciechanów awansował na 5. miejsce. Do trzeciego w tabeli KS AZS Biała Podlaska traci już tylko trzy punkty. W 19. kolejce ciechanowianie zmierzą się na wyjeździe z rezerwami Wisły Płock.

Wyniki 18. kolejki: KS Azoty II Puławy - pauzowały, SCKS Jurand Ciechanów - KS Uniwersytet Radom 30:22 (16:12), AZS UW Warszawa - Orlen Wisła II Płock 26:25 (15:11), SMS ZPRP Płock - KS AZS AWF Biała Podlaska przełożony z urzędu, KPR Legionowo - MKS Mazur Sierpc 39:18 (19:7), MKS Wieluń - Anilana Łódź 22:21 (11:10)

1. KPR Legionowo 16 39:9 498-392
2. MKS Wieluń 17 39:12 516-419
3. KS AZS-AWF Biała Podlaska 15 33:12 487-401
4. AZS UW Warszawa 16 32:16 480-432
5. SCKS Jurand Ciechanów 16 30:18 488-476
6. Anilana Łódź 15 28:17 454-415
7. MKS Mazur Sierpc 15 17:28 396-448
8. KS Uniwersytet Radom 16 17:31 399-463