ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Justyna Dżbik-Kluge w MBP

Fot. Il. MBP w Ciechanowie

Dziennikarka radiowo-telewizyjna, autorka książek i podcastów, Justyna Dżbik-Kluge spotka się z mieszkańcami swojego rodzinnego miasta w czwartek, 9 maja. Na spotkanie do Krzywej Hali w ramach Tygodnia Bibliotek zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowie. Początek o godz. 17.

Z pochodzenia ciechanowianka, była współpracowniczka "TC" Justyna Dżbik-Kluge gościła w miejskiej książnicy po raz pierwszy 30 czerwca 2021 r.  Choć przeważnie to ona prowadzi spotkania i rozmowy z pisarzami, tym razem zajęła miejsce po drugiej stronie jako autorka reportażu „Polacy last minute. Sekrety pilotów wycieczek”. To był debiut. Od tego czasu ukazały się jej kolejne reportaże: Śluby (nie)posłuszeństwa. Prawdziwe życie zakonnic (Znak 2023) oraz Bezdzietne z wyboru (W.A.B. 2023). Książka Jacy byli? Jacy jesteśmy? Opowieść o pamięci, wartościach, miłości i rodzinie, która jest efektem jej współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego przy projekcie „Korzenie pamięci” ukazała się nakładem Wydawnictwa W.A.B. latem 2023 roku. Wspólnie z ratownikiem medycznym Jarosławem Sowizdraniukiem napisała książkę dla dzieci Praktycznie wszystko. Podpowiednik dla dzielnych dzieciaków (Kropka 2022) oraz reportaż Ratownik. Nie jestem bogiem (Marginesy 2023).

- W czwartek, 9 maja, o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie autorskie, którego bohaterką będzie Justyna Dżbik-Kluge, dziennikarka radiowo-telewizyjna, dyrektorka radiowej Czwórki, autorka książek i podcastów – mówi Alicja Wodzyńska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechanowie. – Najnowszy reportaż dziennikarki, „Bezdzietne z wyboru”, będący pierwszą tak kompleksową i wielowymiarową opowieścią o niemacierzyństwie stał się przyczynkiem do spotkania z jego autorką – wyjaśnia.

Justyna Dżbik-Kluge  zajmuje się tematyką społeczno-kulturalną. Pracę w mediach zaczęła w 2002 roku w młodzieżowym programie Telewizji Polskiej Rower Błażeja. Przez siedem lat była gospodynią magazynu kulturalnego TVP Warszawa Qadrans Qltury. Przez dziewięć lat pracowała w Polskim Radiu – w Czwórce i w Jedynce. Od 2016 roku była związana z Radiem ZET, gdzie prowadziła m.in. cotygodniową audycję z udziałem słuchaczy Halo ZET. Po odejściu z Zetki pracowała w Radiu Kolor i przez rok prowadziła w Radiu 357 audycję o literaturze Książki. Od 2 kwietnia br. jest dyrektorką-redaktorką naczelną radiowej Czwórki. Chciałaby, jak mówi, żeby „Czwórka stała na trzech nogach: ludzie, radio i podcast”.  Prywatnie żona i mama, synom – Henrykowi i Marianowi – czyta dużo książek.

Komentarze obsługiwane przez CComment