ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Kaskadowy pomiar prędkości. 47 wykroczeń

zdjęcie ilustracyjne

Policja podsumowała działania kontrolno prewencyjne pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”, które 5 lipca przeprowadzała na obszarze całego Mazowsza. Na drogach powiatu ciechanowskiego policjanci ujawnili 47 wykroczeń, z których 45 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości.

Kaskadowy pomiar prędkości polegał na prowadzeniu kontroli na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na często niezbyt długim odcinku drogi. Policjanci skupili swoją uwagę na kierowcach nie stosujących się do ograniczeń prędkości i współdziałając z funkcjonariuszami z sąsiednich powiatów, usytuowani byli w tym samym czasie na głównych drogach i miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do złamania przepisów.

- Prowadzone kontrole miały na celu przede wszystkim ostudzić zapędy kierowców, którzy decydują się na zbyt szybką jazdę i tuż za minięciem policyjnego radaru dociskają pedał gazu – mówią funkcjonariusze.

W ten sposób mundurowi ujawnili 47 wykroczeń, z których 45 dotyczyło przekroczeń prędkości. Nałożyli 45 mandatów, a w dwóch przypadkach zastosowali pouczenie.

- Do wypadków drogowych dochodzi zazwyczaj poprzez naruszenie przez kierujących obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Niezmiennie od lat główną przyczyną zdarzeń drogowych pozostaje niedostosowanie prędkości do warunków ruchu – informują policjanci. - Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest ściśle związane z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących przepisów, w tym obowiązujących limitów prędkości. Bezpieczna prędkość to taka, która jest dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących ograniczeń prędkości, warunków atmosferycznych, a także stanu nawierzchni i przede wszystkim własnych umiejętności.

 

Komentarze obsługiwane przez CComment