Kolędnicy misyjni spotkali się w Sońsku

12 stycznia w Sońsku odbyło się Diecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych. W tym roku dzieci zbierały środki dla rówieśników z Azji Środkowej: Biskup Piotr Libera przekonywał, że misjonarz sercem obejmuje cały świat.

Biskup Libera podziękował za to, że w akcję włączyły się całe rodziny. Był też wdzięczny za zaangażowanie księży, sióstr zakonnych, katechetów i innych osób, dzięki którym kolędowanie misyjne było w tym roku możliwe.
- Misyjne kolędowanie pozwala nam przeżyć jedną z najbardziej podstawowych prawd o samej istocie wspólnoty Kościoła. Jan Paweł II - wielki Papież, misjonarz, uczył nas, że wspólnota uczniów Jezusa jest z natury misyjna. Każdy od chwili chrztu jest powołany do tego, żeby być misjonarzem. Niezależnie od tego, co w życiu robimy, tam, gdzie jesteśmy, jesteśmy misjonarzami - podkreślił bp Libera.
Biskup odwołał się do Dekalogu Małego Misjonarza. Napisano w nim, że prawdziwy uczeń Jezusa nie tylko mówi o miłości Boga, ale nią żyje. To zadanie dla wszystkich misjonarzy, zgodnie z nim powinno się układać codzienność. „Misjonarz sercem obejmuje cały świat”, dlatego w tym roku pomaga dzieciom w krajach w Azji na pograniczu z Europą: w Uzbekistanie, Kirgistanie, Kazachstanie, gdzie ostatnio pojawiła się groźba wojny. Te dzieci potrzebują modlitwy i wsparcia.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl