Pomogą dzieciom z wadami postawy

W trosce o zdrowie uczniów uczęszczających do ciechanowskich szkół podstawowych w Ciechanowie wdrożony będzie program profilaktyki wad postawy oraz ich korekcji. Wstępne badania przesiewowe będą odbywały się na terenie szkół.

Dzieci zakwalifikowane do programu będą mogły uzyskać wsparcie medyczne i uczęszczać na bezpłatne zajęcia korekcyjne na basenie rehabilitacyjnym.

Władze Ciechanowa postanowiły przeciwdziałać niekorzystnemu zjawisku. Celem realizacji programu profilaktyki wad postawy u dzieci i młodzieży w szkołach publicznych na terenie miasta jest wsparcie rodziców oraz opiekunów młodych mieszkańców przez samorząd, pracowników oświaty i ochrony zdrowia.

Ciechanowski ratusz informuje, że uczniowie klas IV-VIII będą mogli wziąć udział w badaniach kwalifikacyjnych, które zostaną zorganizowane na terenie szkół przez Urząd Miasta Ciechanów we współpracy z NZOZ Arnica. Bezpłatne badania w dniach 24-28 stycznia oraz 14-18 lutego będzie wykonywał wykwalifikowany personel medyczny oraz fizjoterapeuci.
Udział w badaniach będzie odbywał się na zasadach dobrowolności, po uprzednim uzyskaniu przez dyrekcje szkół zgód rodziców/opiekunów prawnych. Dzieci wymagające korekty postawy, objęte ubezpieczeniem w ramach NFZ, będą zapraszane na bezpłatne badania lekarskie. Będą też mogły wziąć udział w bezpłatnych zajęciach gimnastyki korekcyjnej w wodzie, prowadzonych przez wykwalifikowanych fizjoterapeutów.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl