Kradli paliwo do baków


Płońscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn i kobietę związanych z kradzieżami paliwa ze stacji paliw na terenie kilku powiatów – ciechanowskiego, płońskiego i nowodworskiego. Wśród zatrzymanych są dwaj mężczyźni z gminy Ojrzeń i Sońsk.


36-latek i 23-latka tankowali do baków samochodów oraz plastikowych kanistrów, a następnie odjeżdżali ze stacji paliw nie płacąc. Część skradzionego paliwa nabył od nich 41-latek, mając świadomość skąd ono pochodzi. W chwili zatrzymania przy kobiecie policjanci znaleźli marihuanę i amfetaminę. Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty.
Od jakiegoś czasu płońscy policjanci otrzymywali zgłoszenia z różnych stacji paliw mieszczących się na terenie powiatu o kradzieżach benzyny i oleju napędowego. W części spraw pojawiał się ten sam opis oraz uwieczniony za pomocą kamer monitoringu wizerunek sprawców kradzieży - młodej kobiety i mężczyzny.
- Kilka dni temu kryminalni ustalili miejsce gdzie prawdopodobnie ma dojść do transakcji sprzedaży kradzionego paliwa. W czasie obserwacji tego miejsca zauważyli podejrzanie zachowującego się mężczyznę, odpowiadającego wyglądowi sprawcy kradzieży. Na widok policjantów mężczyzna rzucił się do ucieczki, jednak niedługo potem został zatrzymany – informuje Kinga Drężek-Zmysłowska, rzeczniczka płońskiej komendy.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież