ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

„Kryminalne gadanie” w Ciechanowie i Glinojecku

Fot. Il. Organizatorzy

Ciechanowianin Robert Ostaszewski wraca na spotkania w rodzinne strony. Tym razem z kolegą po piórze Grzegorzem Skorupskim. Pisarze zawitają 31 stycznia (środa) do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechanowie, a dzień wcześniej (wtorek, 30 stycznia)do  Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Glinojecku w ramach cyklu spotkań autorskich w duetach – „Kryminalne gadanie”.

Pisarze porozmawiają o książkach, w tym swoich (ostatnia powieść Roberta Ostaszewskiego to „Śmierć śląskiej matki”, a Grzegorz Skorupski napisał „Czekając na wiatr”, zbiór opowiadań retro; opowiadania obu znalazły się w antologii „Zbrodnia w operze”) i literaturze w ogóle... „Podczas rozmowy zahaczają o wątek dotyczący ich inspiracji, mocnych i słabych stron podczas pisania, wymienią się poglądami i w ogóle postarają się odpowiedzieć na kluczowe pytanie: jak żyć?”, zapowiadają organizatorzy: biblioteki i Agencja Artystyczna MELODjA.

Robert Ostaszewski – absolwent ciechanowskiego Krasiniaka i Uniwersytetu Jagiellońskiego, pisarz, wykładowca Studiów Literacko-Artystycznych UJ. Autor m.in. powieści obyczajowej „Troję pomścimy” i zbioru opowiadań „Dola idola”. Współautor i autor opowiadań oraz powieści kryminalnych, w tym trylogii z podkomisarzem Konradem Rowickim, ciechanowskim Marlowem („Zginę bez ciebie”, „Śmierć last minute”, „Tysiąc ciętych róż”). Obecnie tworzy kryminalny cykl śląski („Zabij ich wszystkich”, „Ukochaj na śmierć”, „Śmierć śląskiej matki”) i cykl opowiadań kryminalnych „Zemsta & Partnerzy” z prywatną detektyw Renatą Łukowską. Publikował opowiadania w antologiach „Zimno, zimniej, zbrodnia” oraz „Zbrodnia w operze”. Jego opowiadanie kryminalne „Ten cholerny wrzesień” zostało zaadaptowane na scenę w reż. Łukasza Witta-Michałowskiego. Juror Nagrody Kryminalnej Piły. Mieszka (głównie) w Krakowie, często podróżuje.

Grzegorz Skorupski – urodzony w Gostyniu, absolwent Wydziału Historii UAM w Poznaniu. Autor artykułów, książek historycznych i beletrystycznych. Napisał m.in. serię z prokuratorem Karskim: „Smak błękitu”, „Dłonie śmierci”, „Dom pod czerwonym dębem” oraz „Mistrza marionetek”. „Człowiek tak niejednoznaczny, jak różne są jego gusta muzyczne: stoner, black metal, psychodelic”, przedstawia się pisarz. „Jego książki zdecydowanie wychodzą poza schemat powieści kryminalnych. Oprócz typowych dla tego gatunku wątków związanych ze zbrodnią, pojawiają się odniesienia do problemów, które zawsze pozostają aktualne”, tak rekomendują go organizatorzy.

I w Ciechanowie, i w Glinojecku początek spotkań o godzinie 17.00.

Komentarze obsługiwane przez CComment