Legalizacja tachografów z aktem oskarżenia

Do ciechanowskiego sądu trafił akt oskarżenia przeciwko nieuczciwemu miejscowemu diagnoście, który niezgodnie z przepisami legalizował tachografy. Zarzucono mu ponad 900 takich czynów!


Zarzuty dotyczą poświadczenia nieprawdy w dokumentach, co do faktu przeprowadzenia badań legalizacyjnych tachografów samochodów ciężarowych i ich pozytywnego wyniku. Jak ustalili funkcjonariusze wydziału ds walki z korupcją KWP w Radomiu, badania nie zostały przeprowadzone zgodnie z obowiązującą procedurą. Mają oni także zastrzeżenia do wystawiania za przeprowadzenie badań faktur VAT i pobierania zapłaty za legalizację tych urządzeń. Śledztwo dotyczy okresu od stycznia 2020 roku do kwietnia 2021 roku.
Jak ustalili funkcjonariusze, 44-latek z Ciechanowa, działając wbrew ustawie o tachografach, legalizował te urządzenia poza miejscem prowadzania działalności gospodarczej, pobierając opłaty najczęściej w wysokości 250-300zł za badanie. Działalność taka jest nielegalna, ponieważ legalizacja musi odbywać się na odcinku pomiarowym, spełniającym wysokie normy dokładności pomiaru.

Komentarze  

0 #1 Tomasz 2022-07-25 18:17
W końcu jakaś lokalna "Gwiazda". W głównej RMF FM o tym mówili, a nie wiecznie tylko Mława i Sosnowiec 😉
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl