Liga okręgowa. Tęcza walczy o utrzymanie

W zaległym meczu ligi okręgowej MKS Ciechanów pokonał na własnym boisku Tęczę Ojrzeń 3:1. Autorem wszystkich bramek dla gospodarzy został Mikołaj Firek. Gdyby piłkarze z Ciechanowa wykorzystali chociaż część sytuacji bramkowych, to wynik mógłby być znacznie wyższy.

Dla piłkarzy Tęczy było to jedno z trzech kluczowych spotkań kończącego się sezonu. Drużyna Łukasza Kozłowskiego zajmuje obecnie trzecie miejsce od końca i wciąż nie może być pewna utrzymania. W ostatnich czeka ich walka o punkty z rywalami co najwyżej przeciętnymi, dlatego w Ojrzeniu wierzą, że ligę okręgową uda się jeszcze uratować.

W środę przy 3 Maja gospodarze już na początku spotkania zaznaczyli swoją przewagę, gdy z kilku metrów piłkę do bramki wpakował Mikołaj Firek. W ciągu następnego kwadransa, prowadzenie miejscowych powinno być znacznie wyższe, ale w zamian nastąpiła seria fatalnych pudeł.

Trzeba jednak podkreślić świetną postawę w bramce Tęczy 17-letniego Piotra Kolankiewicza. Młody golkiper w przeciągu całego spotkania co najmniej pięciokrotnie bronił strzały zawodników MKS-u w sytuacjach sam na sam. Przed przerwą goście atakowali po stałych fragmentach gry. Główka Radosława Wesołowskiego minimalnie minęła słupek bramki Rafała Olszewskiego.

Po przerwie ładnym strzałem z rzutu wolnego wyrównał Szymon Janakakos, który jeszcze jesienią występował w barwach MKS Ciechanów. Przez moment wydawać się mogło, że przyjezdni powalczą o pełną pulę. Ale z każdą upływającą minutą, rosła przewaga gospodarzy. Dwie kolejne bramki zdobył Mikołaj Firek, a okazji do zdobycia kolejnych było co najmniej dwa razy więcej.

W najbliższą sobotę ciechanowianie podejmować będą GKS Pokrzywnicę (godz. 17), Tęcza zagra na wyjeździe w Wąsewie.

MKS Ciechanów - Tęcza Ojrzeń 3:1 (1:0)
Bramki: Firek 5, 68 i 80 - Janakakos 55

MKS: Olszewski - Radulski, R. Matusiak, Michalak, Żbikowski (46 Marut) - Bonisławski, H. Matusiak, Tosik, Ładziński - Kopecki, Firek

Tęcza: Kolankiewicz - Kalinowski (46 Lotfi), Kwasiborski, R. Wesołowski, Osiński - Konop, Sawicki, Janakakos, Karczewski (80 Suwiński) - D. Wesołowski, Kozłowski (60 Załęski)

1. Narew Ostrołęka 28 71 81:15

2. Żbik Nasielsk 28 69 91:30

3. Sona Nowe Miasto 28 51 70:63

4. MKS Ciechanów 28 50 64:34