Majowe koncerty w Muzeum Romantyzmu
Drugi weekend maja w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze zapowiada się wyjątkowo - odbędą się wówczas aż dwa koncerty.
Na pierwszy muzeum zaprasza w sobotę, 11 maja o godz. 18.00. Pod hasłem "Koncerty w pałacach i dworach Mazowsza" w ramach projektu "Mazowsze w sercu Europy" usłyszymy polską muzykę filmową i poezję w wykonaniu: Jerzego Zelnika – recytacje, Patrycji Greckiej – skrzypce, Anny Kuczok – wiolonczela i Janusza Powolnego – fortepian.
Wstęp wolny!
Natomiast już w niedzielę, 12 maja o godz. 15.00 muzeum zaprasza na koncert Oryginalny i przeromantyczny "Sonety Krymskie - śladami Adama Mickiewicza".
Będzie to muzyczna podróż po Półwyspie Krymskim. Zanurzymy się w bujnych falach stepów Akermanu, będziemy podziwiać majestat gór Czatyrdah i Ajudah, zwiedzimy pałac chanów w Bakczysaraju, dotkniemy ruin zamku w Bałakławie, pomkniemy w dzikim cwale po Bajdarskiej Dolinie i poczujemy oddech śmierci nad przepaścią w Czufut-Kale. Pozachwycamy się wspólnie pięknem krymskiej przyrody i zatracimy się w niej.
Wystąpią: Michał Konstrat – wokal, gitara klasyczna, Małgorzata Sroczyńska – wokal, wiolonczela, Marcin Prokopiak – wokal, fortepian.
Teksty – Adam Mickiewicz, muzyka – Michał Konstrat, aranżacje – zespół.
Krótko o Artystach:
MICHAŁ KONSTRAT – wokal, gitara klasyczna
Absolwent Filologii Rosyjskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Autor piosenek, twórca muzyki do wierszy znanych poetów m.in. Adama Asnyka, Adama Mickiewicza, Williama Shakespeare`a i Jarosława Iwaszkiewicza. Wykonawca, interpretator oraz tłumacz pieśni bardów rosyjskich (Olega Mitiajewa, Aleksandra Dolskiego, Aleksandra Rozenbauma, Bułata Okudżawy i Włodzimierza Wysockiego).
Laureat wielu ogólnopolskich festiwali piosenki autorskiej, poetyckiej i poezji śpiewanej. Dyskografia: „Nasz wysocki” (MTJ, 2013), „Spotkanie po latach” (RZP, 2019), „Sonety krymskie” (RZP, 2023).
MAŁGORZATA SROCZYŃSKA – wokal, wiolonczela
Magister sztuki (od 2009 r). Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi oraz Królewskiego Konserwatorium Muzycznego w Brukseli. Kształciła się pod kierunkiem Stanisława Firleja, Jeroena Reulinga, Anny i Andrzeja Orkiszów, Tomasza Strahla, Kazimierza Michalika, Dominika Połońskiego, Agaty Jareckiej i innych. Koncertowała m. in. w Zamku Królewskim w Warszawie, Pałacu Prezydenckim, Filharmonii Narodowej, Filharmonii Lwowskiej i Sali Balowej Zamku w Łańcucie.
Obecnie prowadzi klasę wiolonczeli w PSM I i II st. w Żyrardowie.
MARCIN PROKOPIAK – wokal, fortepian
Organista, pianista, dyrygent chóralny. Absolwent Filologii Rosyjskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończył Instytut Szkolenia Organistów w Warszawie z dyplomem I stopnia. Pracuje od 23 lat w Kościele św. Stanisława Kostki w Warszawie na stanowisku organisty i dyrygenta chóru.
Komentarze obsługiwane przez CComment