ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Marek Kiwit odchodzi na emeryturę. Powodem są problemy zdrowotne

fot. K.Kujawa

Wójt gminy Ciechanów już w pod koniec ubiegłego roku zapowiadał, że zamierza zrezygnować z pełnionej funkcji. Ze względów zdrowotnych odejdzie jeszcze w lutym.

Po wyroku, jaki zapadł w listopadzie ub. r. w ciechanowskim sądzie, wójt Marek Kiwit zapowiedział, że po złożeniu apelacji ma zamiar zrezygnować ze stanowiska. W rozmowie z nami wskazywał raczej na wiosnę, tymczasem, jak się okazuje, wójt zamierza odejść jeszcze w lutym.

- 24 lutego to będzie pierwszy dzień po nabyciu przeze mnie praw emerytalnych. Swoją decyzję przyspieszyłem ze względów zdrowotnych. Odchodzę po 28 latach i 7 miesiącach zarządzania gminą Ciechanów - wskazuje Marek Kiwit.

Pożegnanie wójta oraz jego zastępcy, którego kadencja upływa wraz z kadencją Marka Kiwita, odbędzie się właśnie wymienionego przez włodarza dnia, podczas uroczystej sesji.

Władzę w gminie obejmie komisarz wyznaczony przez premiera, aż do czasu wyboru nowego wójta. Oznacza to również, że mieszkańcy gminy Ciechanów swojego przedstawiciela wybiorą jeszcze przed terminem wyborów samorządowych zaplanowanych na wiosnę 2024 roku.

Pracę straci Artur Frączkowski, którego Marek Kiwit powołał na swojego zastępcę zaledwie dwa lata wcześniej - w marcu 2021 roku.

Kto zawalczy o fotel wójta? O tym z pewnością przekonamy się już niebawem, gdyż ewentualny kandydat lub kandydaci mają mało czasu na kampanię. Termin wyborów poznamy w marcu. Zgodnie kodeksem wyborczym na organizację wyborów jest czas do maksymalnie 3 miesięcy od wygaśnięcia mandatu, jednak jak słyszymy w Krajowym Biurze Wyborczym Delegaturze w Ciechnowie, zazwyczaj, w przypadku wyborów na wójtów, przedterminowe wybory odbywają się najszybciej, jak to możliwe.

Komentarze obsługiwane przez CComment