ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Co robić,gdy załamie się lód?

Fot.straż pożarna

Przez trzy dni na terenie kąpieliska Krubin trwały ćwiczenia ciechanowskich strażaków. Szkolono oraz prezentowano zachowania, które należy wdrożyć, gdy załamuje się lód. - Osobom, pod którymi załamał się lód, w wielu przypadkach są w stanie pomóc świadkowie zdarzenia - wyjaśnie kpt. Damian Kołpaczyński z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej.

Pokazy ratownictwa wodno-lodowego oraz ćwiczenia odbywały się pod hasłem "Bezpieczne ferie". Brały w nich udział wszystkie zmiany służbowe ratowniczo-gaśnicze w Ciechanowie.

- Ćwiczenia zakładały podejmowanie osoby poszkodowanej z wody przy użyciu sań lodowych, drabiny czy rzutki ratowniczej. Szczególną uwagę zwracano na właściwe zabezpieczenie ratowników, którzy byli ubrani w kombinezony służące do pracy w wodzie i wyposażeni w sprzęt asekuracyjny.

Strażacy informują, że osobom pod którymi załamał się lód, w wielu przypadkach są w stanie pomoć świadkowie wypadku. Oczywiście przy zachowaniu szczególnej ostrożności. Trzeba tylko wiedzieć jak odpowiednio wykorzystać przedmioty znajdujące się pod ręką - np. szaliki, gałęzie, narty czy sanki. Wcześniej oczywiście trzeba wezwać straż lub odpowiednie służby.

8b33b95a-46b9-4d54-a222-4a34745354bc

 

Komentarze obsługiwane przez CComment