Musisz zgłosić, jak ogrzewasz swój dom

Do 30 czerwca 2022 r. trzeba złożyć deklarację do CEEB z informacją o zainstalowanym źródle ciepła i rodzaju spalanych paliw. Obowiązek ten mają wszyscy właściciele i zarządcy budynków.

Oświadczenie trzeba przedstawić do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Zobowiązanie to wynika z ustawy. W przypadku budynków, w których źródła ciepła uruchomiono przed 1 lipca 2021 r. czas na złożenie deklaracji mija 30 czerwca br. Na zgłoszenie pozostałych źródeł ogrzewania przewidziano 14 dni od dnia ich uruchomienia.

Deklarację muszą złożyć właściciele wszystkich budynków mieszkalnych, tj. jednorodzinnych, wielorodzinnych czy handlowo-usługowych. Zgłoszeniu podlegają wszystkie źródła ciepła, są to m.in.: miejska sieć ciepłownicza, kotły na paliwo stałe, kominki, kozy, piece kaflowe, bojlery gazowe, podgrzewacze, pompy ciepła, kolektory słoneczne.

Deklarację można złożyć przez Internet na stronie www.zone.gunb.gov.pl. Ta opcja jest dostępna dla osób, które posiadają profil zaufany albo e-dowód. Możliwe jest też dokonanie zgłoszenia w formie papierowej. Wypełniony dokument można wysłać listem albo złożyć osobiście w biurze podawczym Urzędu Miasta Ciechanów.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl