Na drogach jest niebezpiecznie!

Po wieczornych i porannych opadach marznącego deszczu na drodze powstał tzw. czarny lód. Warunki są trudne. Od rana policja interweniuje w sprawie kolizji, do których doszło w związku z oblodzeniem dróg.

[Aktualizacja*] Policja odnotowała od rana już 2 kolizje: w Ciechanowie na ul. Rzeczkowskiej oraz Rzeszotku (gm.Ojrzeń). Doszło także do kolizji w Kraskach-Ślesicach w powiecie przasnyskim.

- Na drogach panują trudne warunki, pada marznący deszcz. Apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności - zwraca uwagę na możliwość wpadnięcia w poślizg rzeczniczka prasowa KPP w Ciechanowie, Jolanta Bym. 

W Ciechanowie kierujący VW nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w tył forda, natomiast w miejscowości Rzeszotko, na drodze relacji Ojrzeń-Młock, kierująca toyotą straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w inną toyotę, która znajdowała się na przeciwległym pasie ruchu. W obu kolizjach nikt nie odniósł żadnych obrażeń.

Według prognoz IMGW, które wydało ostrzeżenie przed marznącymi opadami m.in. dla naszego subregionu, po godzinie 10 sytuacja powinna się już stopniowo poprawiać. Synoptycy zapowiadają chwilową odwilż, jednak po weekendzie można spodziewać się kolejnego ochłodzenia. 

*Początkowo błędna informacja wynikła z chaosu informacyjnego spowodowanego wieloma zgłoszeniami jednego zdarzenia. 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl