ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Niebezpieczny weekend - wypadek, 9 kolizji i dwóch pijanych kierowców

kolizja w Nowym Gołyminie (fot. KPP w Ciechanowie)

1 wypadek drogowy, w którym ranny został motocyklista (pisaliśmy o tym tutaj), 9 kolizji oraz dwóch pijanych kierujących - jeden z sądowym zakazem, drugi bez prawa jazdy - to bilans minionego weekendu na drogach powiatu ciechanowskiego.

Prawie 3 promile alkoholu w organizmie (oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów) miał 43-letni kierujący bmw, który 2 lutego w miejscowości Nowy Gołymin doprowadził do zdarzenia drogowego z ciągnikiem rolniczym. 

- Około godziny 9.50 dyżurny ciechanowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na drodze wojewódzkiej nr 618 w miejscowości Nowy Gołymin doszło do kolizji drogowej. Interweniujący policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ustalili, że 43-letni kierujący bmw, podczas manewru wyprzedzania uderzył w ciągnik rolniczy mtz z przyczepą. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierowca bmw ma prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, mężczyzna ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów – przekazała asp. Magda Zarembska.

Mężczyźnie, który spędził noc w policyjnym areszcie, za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do sądowego zakazu grozi do 5 lat pozbawienia wolności, dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka grzywna. Odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej.

Tego samego dnia policjanci z posterunku w Glinojecku zatrzymali na ul. Płockiej 59-letniego kierującego volkswagenem. 

- Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało prawie 3 promile alkoholu w jego organizmie. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych okazało się, że 59-latek nie posiada uprawnień do kierowania. Za swoje zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu do 3 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna – informuje rzecznik prasowa policji.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i rozwagę na drodze, informując, że wielu zdarzeń drogowych można uniknąć dzięki przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego oraz zachowaniu szczególnej ostrożności.

- Jednym z czynników, które mogą doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji na drodze, są także niesprzyjające warunki atmosferyczne, które powinny być sygnałem dla wszystkich uczestników ruchu drogowego do zachowania wzmożonej czujności. Policjanci apelują również o trzeźwość za kierownicą. Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie na drodze. Już niewielka ilość alkoholu powoduje zmiany w zachowaniu i percepcji, osłabienie koncentracji. Na drodze ta chwila nieuwagi, dekoncentracji, może kosztować czyjeś zdrowie lub życie. A czasu nie da się cofnąć – przestrzegają funkcjonariusze.

Ostatni tydzień podsumowała również policyjna grupa Speed:
- W minionym tygodniu policjanci z ciechanowskiej grupy SPEED skontrolowali prawie 120 pojazdów. Ujawnili ponad 100 wykroczeń. Prawie 80 z nich dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Mundurowi nałożyli 80 mandatów karnych, w dwóch przypadkach skierowali wnioski do sądu o ukaranie sprawców wykroczeń. Policjanci zatrzymali dwóch kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h. Kierowcy stracili prawo jazdy na 3 miesiące. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 7 dowodów rejestracyjnych pojazdów.

 

Komentarze obsługiwane przez CComment