ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. SP nr 7 i SP w Szulmierzu w kolejnym etapie


Zakończyły się powiatowe eliminacje do 45. Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Najlepsi okazali się zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Ciechanowie oraz drużyna ze Szkoły Podstawowej w Szulmierzu, którzy będą reprezentować powiat podczas eliminacji rejonowych.

Organizatorem turnieju, który odbył się 27 marca w Szkole Podstawowej nr 3 im. Orła Białego w Ciechanowie, była Komenda Powiatowa Policji w Ciechanowie, Starostwo Powiatowe w Ciechanowie oraz Kuratorium Oświaty. 

- Uczniowie, podzieleni na dwie kategorie wiekowe, mieli do rozwiązania test wiedzy z zakresu zasad i przepisów ruchu pieszych, osób poruszających się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch, rowerzystów, hulajnóg elektrycznych, urządzeń transportu osobistego, motorowerzystów, znaków drogowych i sytuacji w ruchu drogowym (pierwszeństwo na skrzyżowaniu) – informuje KPP w Ciechanowie.

Oto kwalifikacja końcowa turnieju:

I grupa:

  • I miejsce - SP nr 7 w Ciechanowie,
  • II miejsce – SP w Gołyminie-Ośrodku,
  • III miejsce – SP w Bądkowie.

II grupa:

  • I miejsce – SP w Szulmierzu,
  • II miejsce – SP nr 7 w Ciechanowie,
  • III miejsce – SP nr 1 w Ciechanowie.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali nagrody i upominki, które ufundował starosta ciechanowski.

Eliminacje rejonowe odbędą się 10 maja 2024 r. o godz. 9:00 w Szkole Podstawowej nr. 3 im. Tadeusza Kościuszki w Przasnyszu.

fot. KPP w Ciechanowie

 

Komentarze obsługiwane przez CComment