ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Opinogórskie muzeum zaprasza na muzyczne, rodzinne spotkanie

17 września warto skorzystać z oferty Muzeum Romantyzmu. Organizatorzy zapraszają do muzealnej Oranżerii o godz. 15.00 na Smykofonię i warsztaty artystyczne w ramach cyklu Rodzinna Niedziela w Muzeum. 

Pierwsza część spotkania to „Koncert na letni wietrzyk, flet, wiolonczelę i fortepian”. Letni wietrzyk przegania chmury, a czasem śpiewa w polu lub na wakacyjnych wyspach szczęśliwych. O tym chętnie opowie nam flet poprzeczny z towarzyszeniem wiolonczeli i fortepianu. Wśród bohaterów koncertu będą także: słynny kompozytor Jan Sebastian Bach oraz pewna mała myszka, która chciała nauczyć się nutek. Posłuchamy razem także krótkich utworów francuskich kompozytorów: Claude’a Debussy’ego, Gabriela Fauré i Jacques’a Iberta. Muzyki do tańca i zabawy z pewnością nie zabraknie.

Wykonawcy: Izabela Buchowska – wiolonczela, Elżbieta Drozdowska – flet, Krzysztof Jaszczak – fortepian, Viola Łabanow - prowadzenie koncertu.
Druga część to artystyczne warsztaty kreatywne, którym przyświeca „Wiatropolis”, czyli określenie Opinogóry zaczerpnięte z listów Elizy Krasińskiej (która często wspomina opinogórskie wietrzyki).

Bilety do nabycia na stronie www.muzeumropmantyzmu.pl lub w kasie muzealnej.

Komentarze obsługiwane przez CComment