ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Nowe ścieżki wokół kąpieliska. Krubin dla spacerujących i rowerzystów

Fot. UM w Ciechanowie
Fot. UM w Ciechanowie

Krubin to nie tylko kąpielisko miejskie i plaża, ale też miejsce, gdzie ciechanowianie coraz częściej lubią spacerować czy pojeździć rowerem. Obszar wokół zbiornika wodnego zyskał właśnie nowe ścieżki. Inwestycja to efekt głosowania wśród mieszkańców Ciechanowa w ramach budżetu obywatelskiego. Obszar wokół kąpieliska po raz kolejny zyskał przychylność mieszkańców głosujących w CBO. Przed rokiem wykonano tam oświetlenie i nasadzono szpaler drzew. Plażowicze mogą również korzystać z bezpłatnego, miejskiego Wi-Fi.

Nowe pieszo-rowerowe ścieżki oddano do użytku 12 września br. - Istniejąca już pętla wokół głównego zbiornika, sięgająca do dwóch sąsiadujących oczek wodnych, została rozbudowana w stronę drogi wewnętrznej w kierunku miejscowości Mieszki Atle. Trasy o długości blisko 240m zostały wykonane z naturalnych kruszyw - informuje Paulina Rybczyńska, rzeczniczka prasowa UM w Ciechanowie.

Za realizacją rozbudowy terenu wokół Krubina w głosowaniu opowiedziało się 666 mieszkańców. Trzeba przyznać, że liczba dość osobliwa...

Komentarze obsługiwane przez CComment