ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Pierwsza w gminie majówka senioralna

8 maja w Rydzewie (gm. Ciechanów) odbyła się pierwsza gminna senioralna majówka. Tego dnia na rydzewskim boisku spotkało się ponad stu seniorów z ciechanowskiej gminy, aby wspólnie uczcić, choć z lekkim opóźnieniem, majowe święta.

Imprezę zorganizował Klub Senior+ z Gumowa oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, a swoim patronatem objął wójt gminy Ciechanów. Spotkanie miało charakter otwarty i skierowane było do wszystkich seniorów z terenu gminy. Pogoda dopisała, więc można było świętować w plenerze bez ograniczeń. Nie zabrakło oczywiście przysmaków z grilla, a także z ogniska, którego pilnowali strażacy z OSP Rydzewo. Uczestnicy eventu mogli nie tylko smacznie zjeść, ale także potańczyć. Było również stoisko Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie, gdzie seniorzy mogli skorzystać z badań, takich jak pomiar ciśnienia, poziomu cukru itp. Obok zaś znalazło się stoisko z rękodziełem. Ciekawostką była… strzelnica, z której skorzystał m.in. obecny na imprezie wójt - komisarz Stefan Pawłowski oraz posłanka Anna Cicholska.
Obok seniorów i wspomnianych powyżej gości, zjawili się także starosta, wicestarosta Marek Marcinkowski, kierownik delegatury MUW w Ciechanowie,  skarbnik i sekretarz gminy, radni, przedstawiciele firm wspierających, a także dyrektorka biura posła  Wąsika.. Nad udanym przebiegiem imprezy czuwała kierownik GOPS Iwona Łukaszewska oraz kierowniczka Klubu Senior+ Aneta Maruszewska.
- Spotkaliśmy się na imprezie plenerowej, w której są również elementy patriotyczne, w związku ze świętami majowymi, których nie czciliśmy wcześniej. Na tę okazję seniorzy przygotowali bardzo ładne kotyliony - poinformowała Iwona Łukaszewska. - Wsparło nas wiele lokalnych firm, jak piekarnie, czy firmy komunikacyjne, przekazując nieodpłatnie potrzebne rzeczy. W programie były wspólne śpiewy patriotyczne, poczęstunek, grill, ognisko oraz zawody strzeleckie - bez wyselekcjonowania kategorii, każdy mógł wziąć udział w zawodach na specjalnie przygotowanej do tego celu strzelnicy. Konkurs strzelecki wygrała seniorka z Chruszczewa zdobywając maksymalną liczbę punktów - 50. Wręczono sześć okazjonalnych dyplomów dla najlepszych strzelców. Oczywiście także tańce na trawie, jak to kiedyś bywało na majówkach, a także występy seniorów - recytowanie wierszy.
Majówka rozpoczęła się o godzinie 10:00, a zakończyła o 15:00. Seniorzy, którzy nie dysponowali własnym środkiem transportu, mogli przybyć na parking przed ciechanowskim urzędem gminy, gdzie czekał już na nich podstawiony bus. Po zakończeniu - udanej dodajmy - imprezy, ten sam bus odwiózł ich z powrotem pod budynek urzędu. Organizatorzy myślą już o kontynuacji takich spotkań.
- Była to pierwsza tego typu nasza impreza dla seniorów, ale mamy nadzieję, że nie ostatnia - dodaje kierowniczka GOPS. - Chcielibyśmy, aby to był dobry początek nowej tradycji.

fot. autor

Komentarze obsługiwane przez CComment