ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Podkomisarz Adam Sobecki poza służbą zatrzymał sprawcę kradzieży

fot. CSP Legionowo

Podkomisarz Adam Sobecki, przez wiele lat pełniący służbę w ciechanowskiej komendzie, a obecnie wykładowca Zespołu Techniki Kryminalistycznej w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, w czasie wolnym od służby zatrzymał sprawcę kradzieży sklepowej. Działo się to we wtorek 30 stycznia na ulicy Ściegiennego w Ciechanowie.

- Podkomisarz Adam Sobecki, wykładowca Zakładu Szkoleń Specjalnych Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, w tym czasie przebywał w swoim samochodzie w rejonie jednego ze sklepów. W pewnym momencie zauważył wybiegającego z marketu mężczyznę, a za nim zdenerwowaną, krzyczącą kobietę. Policjant od razu domyślił się, że najprawdopodobniej mężczyzna ten dokonał kradzieży. Bez wahania pobiegł za nim. Policjant krzyczał, żeby mężczyzna się zatrzymał, ale ten nie reagował na żadne polecenia. Już po kilkudziesięciu metrach funkcjonariusz zatrzymał sprawcę kradzieży, który w kurtce ukrył dwie butelki alkoholu – przekazuje asp. Magda Zarembska.

Jak dodaje oficer prasowa ciechanowskiej policji, kasjerka potwierdziła, że mężczyzna ukrył alkohol w odzieży, a następnie przekroczył linię kas, nie płacąc za towar. Podkom. Adam Sobecki po zatrzymaniu mężczyzny poinformował o całym zdarzeniu dyżurnego ciechanowskiej komendy, a po przybyciu policjantów z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego przekazał im sprawcę kradzieży.

- Dzięki błyskawicznej reakcji i zaangażowaniu policjanta skradziony towar wrócił na półkę, a sprawca 44-letni mieszkaniec Ciechanowa został ukarany mandatem karnym – dodaje asp. Zarembska.

Policjanci podkreślają, że podkomisarz swoją postawą udowodnił, że służba w policyjnym mundurze jest dla niego czymś więcej niż pracą, a policjantem jest przez całą dobę.

- Z pewnością jest dobrym przykładem dla kursantów, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z policyjnym mundurem, a których on sam przygotowuje do służby w Policji – mówią funkcjonariusze.

 

Komentarze obsługiwane przez CComment