ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Posterunek Policji w Sońsku już otwarty

9 kwietnia odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby Posterunku Policji w Sońsku. Nowy budynek powstał na działce w Gołotczyźnie przy ul. Ciechanowskiej 31.  

Zastępca komendanta wojewódzkiego policji zs. w Radomiu insp. Paweł Herbuś przekazał symboliczny klucz do nowego posterunku na ręce podkom. Tomasza Pajewskiego, kierownika Posterunku Policji w Sońsku. Budynek został poświęcony przez ks. kan. Wojciecha Huberta, kapelana ciechanowskiej komendy oraz ks. kan. Krzysztofa Jaroszewskiego, proboszcza parafii pw. św. Wita, Modesta i Krescencji w Sońsku.

- To ważna i uroczysta chwila w historii komendy, gminy i powiatu, a także zwieńczenie wysiłków wielu osób w celu poprawy warunków pracy policjantów oraz obsługi interesantów – powiedział komendant powiatowy insp. Zbigniew Andres.

- Serdecznie dziękuję władzom samorządowym za działania na rzecz powstania nowej siedziby Posterunku Policji, w tym za wsparcie w postaci przekazania nieruchomości gruntowej – powiedział insp. Paweł Herbuś - Niech ten budynek stanie się przestrzenią do dobrej współpracy lokalnej społeczności z policjantami pełniącymi w nim służbę”.

W uroczystości udział wzięli m.in. starosta Jan Andrzej Kaluszkiewicz, wicestarosta Marek Marcinkowski, przewodniczący rady powiatu Sławomir Morawski, wójt gminy Sońsk Jarosław Muchowski, czy wójt gminy Gołymin-Ośrodek Adam Piotr Budek.

- Budynek powstał na działce przekazanej policjantom przez lokalne władze. Inwestycja w całości sfinansowana została z budżetu państwa. Obiekt wzniesiony jest w technologii modułowej i posiada jedna kondygnację naziemną. Pozbawiony jest barier architektonicznych, a tym samym jest w pełni przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami. W skład budynku wchodzą funkcjonalne pomieszczenia i urządzenia niezbędne do przeprowadzania działań o charakterze policyjnym, a także do utrzymania kontaktu z lokalną społecznością. Powierzchnia całkowita budynku to około 160 m2, a powierzchnia użytkowa budynku garażowo-magazynowego wynosi 97 m2. Obiekt został wyposażony w odnawialne źródło energii w postaci paneli fotowoltaicznych oraz pompę ciepła – informuje asp. Magda Zarembska, rzecznik prasowy ciechanowskiej policji.

W nowym posterunku służyć będzie 8 policjantów: kierownik, dwóch funkcjonariuszy Zespołu ds. Kryminalnych i pięciu policjantów Zespołu ds. Prewencji, w tym dwóch dzielnicowych.

fot. KPP w Ciechanowie

 

Komentarze obsługiwane przez CComment