ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Potrącił nastolatków. Nie miał prawa jazdy, miał narkotyki...

Fot. KPP w Ciechanowie

28-latek, który w ubiegłą środę potrącił na przejściu dla pieszych w Ciechanowie dwoje młodych osób, miał zakaz prowadzenia pojazdów. W jego samochodzie znaleziono narkotyki. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Do wypadku doszło 3 maja na ulicy Płońskiej. Około godz. 15.30 jadący od strony ronda na ulicy Armii Krajowej nie ustąpił pierwszeństwa przechodzącym przez pasy młodym mieszkańcom Ciechanowa. Oboje z obrażeniami ciała trafili do szpitala.

- Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ciechanowskiej komendy, pracujący na miejscu zdarzenia, znaleźli przy 28-letnim kierowcy środki odurzające. Wstępne badanie wykazało, że była to amfetamina. To jeszcze nie koniec przewinień 28-latka. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów, a pojazd, którym kierował, nie był dopuszczony do ruchu - informuje mł. asp. Magda Zarembska.

Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał trzy zarzuty dotyczące spowodowania wypadku drogowego, kierowania pojazdem pomimo orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów oraz posiadania środków odurzających. Prokurator Rejonowy w Ciechanowie zastosował wobec 28-latka dozór policyjny. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Żródło: KPP w Ciechanowie

Komentarze obsługiwane przez CComment