ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Prezydent Ciechanowa na 4 miejscu w rankingu popularności w social mediach

fot. grafika PortalSamorzadowy.pl


Prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński okazał się czwartym w kolejności wśród najpopularniejszych prezydentów miast w mediach społecznościowych według rankingu PortalSamorzadowy.pl.

Liderem został prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Na podium znaleźli się jeszcze prezydent Starachowic Marek Materek i Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. Ranking objął 107 włodarzy miast, spośród których 99 posiada oficjalny profil na facebooku, a 63 na twitterze. Pozycja w tabeli jest wynikiem sumy użytkowników obserwujących wspomniane profile podzieloną przez liczbę mieszkańców miasta (wg publikacji GUS z grudnia 2022 r.).
Uzyskany w ten sposób wynik w procentach to 81,28 dla Rafała Trzaskowskiego i 75,85 dla Marka Materka. W przypadku Krzysztofa Kosińskiego 18 tys. obserwujących na facebooku i 8 327 na twitterze, przy 42 449 mieszkańców daje wynik 62,02%.
- To dla mnie pozytywne zaskoczenie. Tym bardziej, że ranking objął wszystkich 107 prezydentów polskich miast. Bycie w ścisłej czołówce zaraz za prezydentem Warszawy czy prezydentem Sopotu, którzy są powszechnie rozpoznawalni to na pewno ciekawe doświadczenie. Kontakt z mieszkańcami poprzez portale społecznościowe, Internet ma współcześnie bardzo ważne znaczenie. W ten sposób mogę szybko reagować na różne zgłoszenia czy problemy. Sam obsługuję swoje profile w sieci, osobiście odpisuję mieszkańcom. A oni też widzą, że można bez konieczności udawania się do urzędnika w ratuszu rozwiązać określone sprawy dzięki bezpośredniemu kontaktowi z prezydentem poprzez internet - powiedział nam prezydent Ciechanowa.

Cały ranking do zobaczenia tu.

Komentarze obsługiwane przez CComment