ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

"Przystań Zdrowie", czyli zrób coś dla zdrowia

W Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie w piątek, 16 września odbywa się "Przystań Zdrowie". Wydarzenie organizowane przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Ciechanowie i uczelnię potrwa do godziny 19. Rozpoczęło się dzień wcześniej wykładami, a zakończy 17 września spacerem.

Plac przy siedzibie PUZ przy ul. G. Narutowicza już przed godziną 11 wypełnił się uczestnikami. Każdy znalazł coś dla siebie: przedszkolaki i uczniowie - gry i zabawy oraz pokazy, w tym ratownicze, zaś dorośli - pokazy i wykłady. Część osób skorzystała z bezpłatnych konsultacji, porad i badań, zarówno w murach uczelni, jak i przy stoiskach. Część udała się do strefy aktywności fizycznej. Niektórzy wyrobili sobie Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (obowiązującą w krajach UE).

przystan-zdrowie-4

Wydarzeniom towarzyszyły występy artystyczne na scenie i małych, i dużych, a zapowiadał ich Bartłomiej Żandarski, student Państwowej Uczelni Zawodowej.

przystan-zdrowie-2

Obfitujący w wydarzenia dzień zakończy potańcówka "PUZ-otany".

Dzień wcześniej, w czwartek, 15 września w godz.12-14 na uczelni odbyły się wykłady na temat zdrowia psychicznego. Natomiast na sobotę, 17 września zaplanowano spacer i nordic walking po ciechanowskich parkach, łączący aktywność fizyczną z przebywaniem w strefach zieleni, wśród przyrody. Początek o godzinie 11, chętni spotykają się przy uczelni przy ul. G. Narutowicza 9, a spacer kończy się przed Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki.

"Przystań Zdrowie" zorganizowali: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ciechanowie i Państwowa Uczelnia Zawodowa im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie.

Całość w TC nr 38 z 20.09. 

Komentarze obsługiwane przez CComment