Seniorzy strzelają w sparingach

P o krótkiej przerwie wakacyjnej seniorzy MKS Ciechanów wrócili do treningów. Do nowego sezonu, który wystartuje w połowie sierpnia, przygotowują się na własnych obiektach. Podopieczni Mariusza Mikłowskiego zdążyli rozegrać już pierwszy mecz sparingowy. W piątkowe popołudnie (15 lipca) ciechanowianie rozbili beniaminka ligi okręgowej GKS Gumino 7:0.

W pierwszym meczu kontrolnym piątoligowcy z Ciechanowa błysnęli formą strzelecką. Trzy bramki dla gospodarzy zdobył m.in. Marcin Tomczak. Filigranowy pomocnik trafił do siatki rywali odpowiednio: z rzutu karnego, wolnego oraz po mocnym strzale zza pola karnego.
Co z pewnością cieszy trenera ciechanowskiej drużyny to fakt, że z dobrej strony w sparingu pokazali się nastolatkowie, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z dorosłym futbolem. - Na pewno każdy z nich dostanie swoją szansę w kolejnych sparingach. Chcemy ogrywać tych młodych chłopców przed zbliżającym się sezonem w V lidze - mówi Mariusz Mikłowski, trener MKS Ciechanów.
Kolejny sparing dla zawodników MKS Ciechanów będzie z pewnością znacznie bardziej wymagający. W środę, 20 lipca do Ciechanowa przyjedzie trzecioligowa Mławianka Mława.