Śmiertelne potrącenie 61-latka. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia

Wczoraj (30 grudnia br.) wieczorem policja otrzymała zgłoszenie o mężczyźnie leżącym na drodze relacji Gumowo - Rutki Głowice. Kiedy na miejsce dotarły służby 61-letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego już nie żył. Sprawcy wypadku poszukuje policja.

Zgłoszenie od przypadkowej osoby, która akurat przejeżdżała tą drogą, wpłynęło o 16:45, jednak nie wiadomo od jakiego czasu mężczyzna leżał na jezdni. Tę kwestię wyjaśni sekcja zwłok. 61-latek najprawdopodobniej został śmiertelnie potrącony, a sprawca zdarzenia oddalił się z miejsca wypadku nie udzielając mu pomocy. Wypadek miał miejsce nieopodal szkoły w Gumowie.
Komenda Powiatowa Policji w Ciechanowie zakwalifikowała zdarzenie wstępnie jako wypadek śmiertelny. Nieznane są okoliczności tego tragicznego wypadku. Policja prosi wszystkie osoby, które mają jakąkolwiek wiedzę na ten temat o kontakt tel. 47 70 312 01 lub 47 70 312 00. 

[AKTUALIZACJA]

Jak informuje Jolanta Bym, rzeczniczka ciechanowskiej policji, mężczyzna do niedawna był mieszkańcem Sochaczewa. 

- Do zdarzenia doszło poza terenem zabudowanym, w miejscu, gdzie nie było oświetlenia. Przy 61-latku nie znaleziono elementów odblaskowych -  dodaje Jolanta Bym. 

Nieudzielenie pomocy człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu jest przestępstwem (art. 162 kk). 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl