ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Świadkowie udaremnili jazdę pijanemu kierowcy

zdjęcie ilustracyjne

W sobotę (1 czerwca) w Opinogórze Górnej, dzięki obywatelskiej postawie świadków zatrzymany został 19-latek, który prowadził auto mając 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany, kiedy przyszedł odebrać skonfiskowane kluczyki.  

- Około godz. 3.30 policjanci otrzymali zgłoszenie o obywatelskim zatrzymaniu nietrzeźwego kierowcy w miejscowości Opinogóra Górna. Świadkowie zauważyli niebezpieczną jazdę kierującego seatem, a gdy kierowca zatrzymał się na parkingu, mieszkańcy powiatu ciechanowskiego bez chwili wahania zabrali mu kluczyki i o całym zdarzeniu powiadomili policję. Mężczyzna oddalił się przed przybyciem funkcjonariuszy. Jednak kilka minut później wrócił, aby odebrać kluczyki od seata. 19-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego przyznał się do kierowania autem. Badanie stanu trzeźwości wykazało 2 promile alkoholu w jego organizmie. Policjanci wykonali oględziny pojazdu, a także przesłuchali świadków tego zdarzenia, którzy potwierdzili, że seatem kierował 19-latek – przekazała asp. Magda Zarembska.

Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie. Przyznał się do zarzucanego mu czynu, czyli kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

- Wyrazy uznania należą się świadkom, którzy prawidłowo zareagowali w tej sytuacji. Nie wiadomo co by się stało, gdyby mężczyzna pojechał dalej. Policja apeluje, aby zawsze podejmować zdecydowane działania, kiedy mamy przypuszczenie, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. Pamiętajmy, że pijany za kierownicą, to zawsze wielkie niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego – mówią funkcjonariusze.

 

Komentarze obsługiwane przez CComment