ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Trwają Dni Ciechanowa. W Torusie piknik ekologiczny [zdjęcia]

Trwają Dni Ciechanowa. W Parku Nauki Torus odbywa się właśnie piknik ekologiczny. Zapraszamy do obejrzenia video (tutaj) oraz fotorelacji (poniżej).

Piknik rozpoczął się o godzinie 11:00. Pod wieżą ciśnień pojawiły się stoiska edukacyjne miejskich spółek i instytucji, a także uczniów, prezentujących swoje działania proekologiczne. Wśród atrakcji jest m.in. możliwość wykonania lasu w słoiku lub hotelu dla owadów, czy nauki wyplatania makramy. Można również wymienić kwiaty doniczkowe i książki, czy też zapoznać się z technikami gotowania zero waste. Jest także dron badający jakość powietrza oraz stoisko do badania jakości miejskiej kranówki, czy też prototypy urządzeń wytwarzających prąd w wykonaniu uczniów ZS nr 1. Poza tym wiele różnych gier i animacji.

Oprócz tego o godzinie 12:00 odbyło się spotkanie autorskie z Marzeną Filipczak, autorką książek przyrodniczych dla dzieci. 

Piknik trać będzie do godziny 17:00. Wieczorem zaś (od godz. 16:00) część koncertowa na zamkowych błoniach. Wystąpią: Oskar Cyms, Viki Gabor, Lanberry, Poparzeni Kawą Trzy i Feel.

fot. autor

 

Komentarze obsługiwane przez CComment