ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Uczciwie zgłosił, że uderzył w hydrant [VIDEO]

zdjęcie ilustracyjne

Do 3 lat więzienia grozi 21-letniemu kierowcy opla, który w niedzielę (21 kwietnia), prowadząc swoje auto w stanie nietrzeźwości, uderzył w hydrant. Co ciekawe, sam zgłosił zdarzenie policji.  

- Kilka minut przed godz. 5 dyżurny ciechanowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na jednej z ulic w centrum Ciechanowa. Zgłaszający mężczyzna poinformował, że przed chwilą uderzył swoim pojazdem w hydrant. We wskazanym miejscu policjanci zastali opla, a za jego kierownicą 21-letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego. Mężczyzna uczciwie przyznał mundurowym, że pił alkohol, a następnie wsiadł za kierownicę, ponieważ chciał jechać do sklepu. Niestety w niewielkiej odległości od miejsca zamieszkania stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w hydrant – informuje asp. Magda Zarembska.

Uderzenie było na tyle silne, że z uszkodzonego hydrantu na drogę zaczęła się lać woda strumieniami. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia do czasu przyjazdu pogotowia wodno-kanalizacyjnego. 

[Video - KPP w Ciechanowie]

- Badanie stanu trzeźwości 21-letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie - dodaje rzecznik prasowa ciechanowskiej policji.

Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Stracił prawo jazdy, a za popełnione przestępstwo grozi mu do 3 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

 

Komentarze obsługiwane przez CComment