ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Uczniowie PSM w Ciechanowie w hołdzie Lutosławskiemu

Fot. RM

"Muzyka XX wieku w 110. rocznicę urodzin Witolda Lutosławskiego" to koncert skierowany do uczniów ciechanowskich szkół podstawowych, który odbył się w czwartek, 11 maja w hali widowisko-sportowej przy ulicy Kraszewskiego. Program miał upamiętnić i przede wszystkim przybliżyć postać wybitnego polskiego kompozytora, pianisty i dyrygenta. Wydarzenie przygotowali uczniowie, nauczyciele i absolwencie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Ciechanowie. Patronat nad imprezą objął prezydent Ciechanowa.

W trakcie dwóch oddzielnych koncertów publiczność mogła wsłuchać się w piosenki Lutosławskiego, pisane przede wszystkim do dziecięcych audycji radiowych, połączone z tańcami i inscenizacją ruchową. Ze sceny wybrzmiały dźwięki z filmu "Ballada o Tolku Bananie" czy "Akademii Pana Kleksa". Zespoły instrumentalne wraz z chórem zaprezentowali utwory Krzysztofa Komedy.

 

Koncert miał również zachęcić młode osoby - uzdolnione muzycznie, mające poczucie rytmu i muzyczną wrażliwość - na rozpoczęcie nauki w ciechanowskiej szkole muzycznej. 19 maja br. odbędą się przesłuchania wstępne do szkoły. Przyszli uczniowie maja do wyboru grę na jednym z instrumentów: fortepianie, skrzypcach, akordeonie, flecie poprzecznym, saksofonie, klarnecie, gitarze, wiolonczeli.

Komentarze obsługiwane przez CComment