ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

W Dyskusyjnym Klubie Filmowym: "Reality" - najlepsza filmowa premiera sierpnia

Amerykański dramat kryminalny z 2023 roku, wyreżyserowany przez debiutantkę Tinę Satter, na podstawie scenariusza autorstwa Sattera i Jamesa Paula Dallasów. Opiera się na transkrypcji przesłuchania przez FBI Reality Winner, kobiety służącej w amerykańskich siłach powietrznych i tłumaczki NSA, która ujawniła mediom tajne informacje dotyczące rosyjskiego oddziaływania na wybory prezydenckie w USA w 2016 roku.

Dwa lata później została skazana na pięć lat i trzy miesiące więzienia. 

To portret współczesnej dziewczyny, na który długo czekaliśmy. Dziewczyny, która nie daje się zaszufladkować – jej osobowość nosi w sobie wiele kolorów. Korzysta z różnych wariacji kobiecości, niczym z masek, które naprzemiennie zakłada. Jej miłość do spokoju, który daje joga, nie wyklucza tego, że w wolnym czasie chodzi ćwiczyć crossfit. Jej nieszablonowość i wiedza na spektrum tematów imponuje – i właśnie takie są współczesne kobiety. Chowa się za stereotypami blondynki, gdy to dla niej wygodne, by odbijać piłeczkę i korzystać ze swoich pokładów inteligencji. Ucieka się do humoru, gdy czuje się zagrożona – kto z nas nie próbował tak wyrwać się z niezręcznej sytuacji? Niemal intymne, zamknięte w 90 minutach, spotkanie z Reality to, idąc tropem „Najgorszego człowiek na świecie”, portret współczesnej dziewczyny w wersji 2.0. W tej roli Sydney Sweeney pokazuje, że ma wystarczający talent, by zostać wielką aktorką.

Film został okrzyknięty w Polsce najlepszą kinową premierą sierpnia. Ogląda się jak porażającą opowieść o starciu jednostki z polityczną machiną.

Obejrzymy go na seansie Dyskusyjnego Klubu Filmowego w sali studyjnej kina Łydynia we wtorek, 12 września o godz. 18.00.

Komentarze obsługiwane przez CComment