ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Wojciech Jagodziński: Nie dam się stłamsić

Rozmowa z Wojciechem Jagodzińskim, przywróconym postanowieniem Sądu Pracy dyrektorem Powiatowego Zarządu Dróg w Ciechanowie

*Dlaczego w marcu zeszłego roku został pan zwolniony ze stanowiska dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg?

- Już w grudniu 2022 roku, gdy nastąpiła zmiana władzy w powiecie, zaczęły się pewne pytania, elementy dociekliwości, wzywanie podległych mi pracowników do starostwa. Aż w marcu 2023 r. przyjechały dwie panie ze starostwa i wręczyły mi rozwiązanie umowy o pracę w trybie art 52. Dlaczego 52? Ponieważ byłem w okresie chronionym - miałem 63 lata - więc żeby się mnie natychmiast pozbyć zastosowano wariant najbardziej brutalny i jedyny możliwy. Powody rozwiązania były absolutnie wariackie (...)

*Jak pan to wszystko ocenia?

- (...) W lokalnym życiu publicznym funkcjonuję od 1994 roku, byłem radnym rady miasta przez cztery kadencje, przewodniczącym rady miasta, wieloletnim kierownikiem w ciechanowskim ZKM, szefem PUK-u, który wraz z zespołem pracowników nadzorował budowę zakładu gospodarowania odpadami w Woli Pawłowskiej, dzięki któremu gospodarka odpadami jest unormowana, a PUK obecnie osiąga bardzo dobre wyniki finansowe. Zrealizowałem się również poza rynkiem lokalnym nadzorując budowę Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy w Modlinie, który jest ulokowany na 15 h i jest jednym z najlepszych ośrodków w Polsce, a technologiczne rozwiązania nie odbiegają od standardów europejskich. Tych różnych inwestycji w trakcie mojej drogi zawodowej zrealizowałem za ponad 100 mln zł. Dlatego nie mogę sobie absolutnie pozwolić, żeby teraz zdyskredytowano cały mój dorobek zawodowy i element społecznego zaufania (...)

 

Cała rozmowa w aktualnym numerze TC, czyli 24/2024 (e-wydanie)

W poprzednim numerze przedstawiliśmy stanowisko Starostwa Powiatowego w Ciechanowie. Należy dodać, iż starostwo opublikowało także kolejną część swojego stanowiska, na facebookowej stronie urzędu.

 

Komentarze obsługiwane przez CComment