Wybór soczewek kontaktowych - na co zwrócić szczególną uwagę?

Soczewki kontaktowe to bardzo wygodna alternatywa dla okularów korekcyjnych. W przeciwieństwie do okularów doskonale sprawdzają się w każdych warunkach pogodowych, są idealnym wyborem dla osób prowadzących aktywny tryb życia. A co najważniejsze - z takiego rozwiązania mogą skorzystać nie tylko osoby z problemem daleko - lub krótkowzroczności, ale także borykający się z astygmatyzmem czy starczowzrocznością Rodzaj wady wzroku, jaką można skorygować przy pomocy soczewek kontaktowych, to nie jedyne kryterium, którym należy się kierować wybierając soczewki. Istotne znaczenie ma także tryb noszenia soczewek.

Soczewki kontaktowe odpowiednie do wady wzroku 
Dzięki soczewkom kontaktowym można skorygować takie same wady wzroku jak przy pomocy okularów korekcyjnych. W przypadku krótkowzroczności oraz dalekowzroczności polecane są soczewki kontaktowe sferyczne o odpowiedniej mocy optycznej. U osób dotkniętych problemem astygmatyzmu doskonale sprawdzają się soczewki toryczne, mające przekrój przeciętego obwarzanka. Takie soczewki umożliwiają skorygowanie ostrości widzenia, gdyż soczewki toryczne dopasowują się idealnie do powierzchni gałki ocznej. Z kolei w przebiegu starczowzroczności można zastosować soczewki kontaktowe multifokalne, umożliwiające płynne przejście z widzenia bliskiego do widzenia dalekiego. Każdy z tych typów soczewek kontaktowych może być dostępny jako soczewki jednodniowe lub wielokrotnego użytku.
 
Soczewki jednodniowe czy miesięczne? 
Tryb noszenia soczewek pozwala dopasować soczewki do naszego stylu życia. Wyróżniamy soczewki jednodniowe, a także o dłuższym trybie noszenia - dwutygodniowe, miesięczne, kwartalne, a nawet roczne. Czym wyróżniają się soczewki jednodniowe? Soczewki tego typu można nosić maksymalnie jeden dzień, przy czym należy pamiętać, że są to soczewki jednorazowe. Jeśli w ciągi dnia zajdzie konieczność ich zdjęcia - należy je wyrzucić i założyć nową parę. Inną zaletą codziennych jednorazowych soczewek kontaktowych jest to, że nie jest konieczna ich czyszczenie i przechowywanie, ponieważ są sterylne, gdy są dostarczane prosto z opakowania i nie będą ponownie używane. Codzienne jednorazowe soczewki kontaktowe są również świetną opcją , gdy soczewki nie są używane codziennie, a jedynie do niektórych czynności lub tylko okazyjnie.

Soczewki wielokrotnego użytku to soczewki o dłuższym trybie noszenia. Można je używać przez określony okres czasu, wielokrotnie je zdejmując i zakładając. Wówczas konieczne jest dokładne ich czyszczenie oraz przechowywanie w specjalnym płynie. Jedną z głównych zalet soczewek miesięcznych i innych soczewek o dłuższym trybie noszenia jest to, że jest to bardziej ekonomiczne rozwiązanie. Jeśli planujesz nosić soczewki kontaktowe na co dzień, bardziej korzystne finansowo jest noszenie miesięcznych soczewek. Codzienne soczewki kontaktowe, jeśli mają być używane stale są droższym rozwiązaniem. Soczewki o dłuższym czasie użytkowania sprawdzają się u osób ceniących sobie oszczędność miejsca - nie trzeba przechowywać wielu opakowań z soczewkami jednorazowymi, wystarczy pojemniczek na soczewki wielokrotnego użytku i butelka z płynem czyszczącym. 

Miesięczne soczewki kontaktowe są powszechnie uznawane za bezpieczniejsze dla oczu ze skłonnością do podrażnień. Wynika to z tego, że soczewki miesięczne są zaprojektowane w ten sposób, aby dłużej utrzymywać wilgoć. Dzięki temu nie wysychają tak szybko, jak codzienne soczewki jednorazowego użytku. To sprawia, że są wygodniejszym wyborem dla osób o bardziej wrażliwych oczach, a ich stosowanie wiąże się ze zminimalizowaniem ryzyka przesuszenia i podrażnienia oczu.  

Wszystkie soczewki - zarówno jednodniowe jak i miesięczne, pozwalające na skorygowanie rozmaitych wad wzroku, można nabyć w sklepie internetowym BezOkularow.pl. Sklep wyróżnia się szerokim wyborem soczewek tradycyjnych i kolorowych, akcesoriów do przechowywania i pielęgnacji soczewek. Ten znany sklep internetowy oferuje wyłącznie soczewki najwyższej jakości, dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach.

Materiał partnera
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl