Z historią przez Powiat. Pierwszy wyjazd za nami

1 maja o godz. 11 spod siedziby kina Łydynia wyruszył czerwony, piętrowy, angielski autobus. Przewodniczką po szlacheckim szlaku była Grażyna Czerwińska, etnograf.

W ten sposób rozpoczął się projekt „Z historią przez Powiat”, przygotowany przez Starostwo Powiatowe w Ciechanowie i Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie.

Trasa prowadziła m.in. przez Kownaty, Młock, Luberadz i Sulerzyż, a uczestnicy mogli zobaczyć m.in. pałacyk w Luberadzu i dąb Uparty Mazur w Młocku.

Wśród uczestników wycieczki byli starosta Joanna Potocka-Rak, wicestarosta Stanisław Kęsik, dyrektor PCKiSz Anna Smolińska oraz przewodnicy: Grażyna Czerwińska, Barbara Bielasta, Ewa Stangrodzka-Kozłowska i Jacek Hryniewicz oraz historyk Lech Zduńczyk.

Wyjazdy będą odbywać się codziennie od 2 do 30 maja. Uczestnicy mają do wyboru trzy trasy: „Sekrety ziemi ciechanowskiej” (dla dzieci i młodzieży), „Na szlacheckim szlaku” i „Nad wodami Sony”. Dodatkowy kurs odbędzie się 3 maja. „Trzeciomajowa trasa biało-czerwona” prowadzi m.in. przez Rydzewo, Bolewo i Zeńbok oraz Gołymin, a o tych miejscach opowie Lech Zduńczyk.

Więcej w jednym z kolejnych numerów TC. 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież