ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Zastosowanie wiader z recyklingu w branży chemicznej

Recykling, czyli ponowne wykorzystanie odpadów, to słowo, które w ostatnich latach robi oszałamiającą karierę. Po surowce z odzysku coraz chętniej sięgają firmy z branży opakowaniowej. Zamknięty obieg produkcyjny przynosi zysk nie tylko przedsiębiorcom i konsumentom, ale przede wszystkim jest korzystny dla środowiska naturalnego. Jak powstają wiadra z recyklingu? Czy można odróżnić je od standardowych pojemników? Kto może skorzystać z tego rozwiązania? Sprawdziliśmy

Jak powstają wiadra z recyklingu?

Większość pojemników wykorzystywanych w branży chemicznej powstaje z polipropylenu. Nic dziwnego, to tworzywo, które jest nie tylko lekkie i wytrzymałe, ale także łatwe w obróbce, magazynowaniu i transporcie. Plastik doskonale zabezpiecza przed zanieczyszczaniami oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Dzięki temu przechowywane w nim produkty mogą być przewożone nawet na duże odległości. Choć nie jest tworzywem biodegradowalnym (chciałoby się powiedzieć, jeszcze nie jest, ponieważ w wielu krajach trwają intensywne prace nad tym, aby w niedalekiej przyszłości to zmienić), może zostać ponownie wykorzystany. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że recykling ma ogromny wpływ na środowisko naturalne. Segregowanie śmieci i ich późniejsze przetwarzanie pozwala znacznie ograniczyć ilość zużytego surowca i zminimalizować emisję CO2 do atmosfery. Dlatego coraz więcej firm takich jak Plast-Box (producent opakowań z tworzyw sztucznych) wykorzystuje do produkcji wiader oraz innych pojemników dla branży chemicznej regranulat pochodzący z odpadów poprodukcyjnych.

Do czego można wykorzystać wiadra plastikowe z recyklingu?

Wiadra z recyklingu mają wiele zastosowań. Mimo wykorzystania do ich produkcji  regranulatu, nie odstają pod względem estetyki i trwałości od tradycyjnych opakowań. Dzięki temu można w nich bezpiecznie przechowywać i transportować np. chemię budowlaną (farby, lakiery, tynki, gładzie, szpachle i kleje), chemię gospodarczą (proszki do prania, środki wybielające czy tabletki do zmywarek), a także chemię ogrodniczą (nawozy, środki użyźniające, wyściółki czy nasiona). Zastosowanie recyklatów dla wielu firm jest powodem do dumy. To ważna informacja dla konsumentów. Opakowanie z odzyskanych surowców pokazuje, że firma w odpowiedzialny sposób podchodzi do produkcji i w realny sposób przyczynia się do zmniejszenia ilości plastiku. Jak pokazują ostatnie lata, filozofia marki to jeden z kluczowych czynników wpływających na decyzje zakupowe konsumentów. Wiadra z regranulatu, podobnie jak tradycyjne opakowania,  mają pełną możliwość etykietowania w technologii IML lub offsetu.

Komentarze obsługiwane przez CComment