ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Zdezorientowany mężczyzna w centrum Ciechanowa. Pomógł nieśmiertelnik

zdjęcie ilustracyjne

W poniedziałek 25 marca, dzięki zgłoszeniu świadka, policjanci pomogli zdezorientowanemu i zagubionemu 60-letniemu mieszkańcowi powiatu przasnyskiego, który szedł środkiem jednej z ulic w centrum Ciechanowa nie wiedząc gdzie jest, gdzie mieszka i jak się nazywa. W ustaleniu tożsamości pomógł policjantom nieśmiertelnik, który wisiał na szyi mężczyzny.  

- Około godz. 19 dyżurny ciechanowskiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że środkiem jednej z ulic w centrum Ciechanowa idzie mężczyzna. Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego natychmiast pojechali we wskazane miejsce. W tej sytuacji życie i zdrowie osoby pieszej było zagrożone. Po chwili od otrzymanego zgłoszenia funkcjonariusze zauważyli mężczyznę na ul. Fetlińskiej. Sprawiał on wrażenie kompletnie zagubionego i zdezorientowanego. Mężczyzna nie posiadał żadnych dokumentów. Funkcjonariusze próbowali zdobyć jak najwięcej danych na temat mężczyzny, jednak rozmowa z nim była mocno utrudniona. Mężczyzna nie wiedział, jak się nazywa, gdzie jest, ani gdzie mieszka. Wypowiadał się nielogicznie i miał zaniki pamięci – informuje asp. Magda Zarembska.

W pewnym momencie funkcjonariusze zauważyli wiszący na szyi mężczyzny nieśmiertelnik, na którym zapisane było imię i nazwisko oraz numer telefonu. Dzięki temu nawiązali kontakt telefoniczny z bratem mężczyzny, po czym wezwali pogotowie ratunkowe, a po badaniu odwieźli 60-letniego mieszkańca powiatu przasnyskiego do domu i przekazali bliskim. 

- Reagujmy, gdy widzimy osoby zagubione i zdezorientowane w nieodpowiednim miejscu i czasie. Przyczyny mogą być różne: brak orientacji w terenie, choroba czy też nieporadność życiowa. Nasza reakcja może uratować ludzkie życie a zainteresowanie, jakim się wykażemy, na pewno pomoże bezpiecznie wrócić do domu. Jeśli widzisz niepokojącą sytuację, zadzwoń na numer alarmowy 112 – radzą policjanci.

 

Komentarze obsługiwane przez CComment