ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Znikną słynne rury ciepłownicze na dzielnicy przemysłowej

Już wkrótce znikną słynne rury ciepłownicze znajdujące się na osiedlu "Przemysłowym" w Ciechanowie. Trwa demontaż sieci, która od dłuższego czasu nie jest używana w związku z wcześniejszymi inwestycjami zrealizowanymi przez miejską Elektrociepłownię. Prace rozbiórkowe potrwają do końca lipca br.

Biegnąca aktualnie wzdłuż obwodnicy miejskiej sieć na wiele lat wpisała się w charakter Ciechanowa. Niektórzy żartowali, że nadawała naszemu miastu nieco przemysłowego sznytu.     

Wykonana przez spółkę miejską przebudowa sieci ciepłowniczej oznaczała, że naziemnie biegnące rury nie są już potrzebne. Zastąpiono je podziemnymi o mniejszej średnicy, dostosowanymi do zapotrzebowania na ciepło. 

- Aktualnie trwa rozbiórka rur naziemnych wybranych odcinków nieeksploatowanej sieci. Prace demontażowe realizuje firma zewnętrzna. W czerwcu i lipcu wykonywane będą demontaże wyłączonej z użytkowania sieci ciepłowniczej wzdłuż Al. Niepodległości (pętla miejska) oraz wzdłuż i nad ulicą Niechodzką - czytamy w komunikacie spółki. 
Po demontażu sieci ciepłowniczych zmieni się estetyka przestrzeni - planowane są nowe nasadzenia w ramach odzyskanego pasa zieleni.  

Komentarze obsługiwane przez CComment