400 szczepień dziennie

W Działdowie uruchomiony zostanie punkt szczepień powszechnych. Dzięki niemu znacznie wzrośnie liczba zaszczepionych osób w naszym powiecie.

Wielu mieszkańców Działdowa narzeka, że w mieście odbywa się bardzo mało szczepień przeciwko covid-19. W wielu przypadkach działdowianie muszą korzystać z gościnności innych miejscowości, przyjmując szczepionkę np. na terenie powiatu nidzickiego. To ma się niedługo zmienić. W pierwszej połowie maja uruchomiony ma zostać bowiem punkt szczepień powszechnych, w którym to będzie można szczepić 400 osób dziennie. Punkt został już stworzony i mieści się w małej sali gimnastycznej w Zespole Szkół nr 1 przy ul. Grunwaldzkiej. Przygotowano tam 4 stanowiska kwalifikujące oraz 4 szczepiące. Wydzielona została również strefa obserwacji, w której zaszczepieni będą musieli odczekać kilkanaście minut po zastrzyku.

- Koordynatorem i odpowiedzialnym za otwarcie tego punktu jest dyrekcja szpitala. Dyrektor Ireneusz Weryk wraz ze swoimi pracownikami przygotował specyfikację sprzętową, jak również całą organizacyjną stronę procesu szczepienia. Powiat działdowski przekazał 70 tys. zł na zakup wyposażenia. Bardzo mocno zaangażował się także dyrektor ZS nr 1 w Działdowie, który udostępnił salę gimnastyczną oraz wyposażenie szkolne tj. krzesełka czy ławki. Było to dla niego dodatkowe wyzwanie, ponieważ szkoła przygotowuje się również do organizacji matur – mówi starosta działdowski Paweł Cieśliński.

Od momentu uruchomienia punktu szczepień, szczepienia w szpitalu nie będą realizowane. Początkowo otwarcie punktu planowano już dziś, jednak ze względu na przedłużające się procedury ma to nastąpić w poniedziałek, 10 maja.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież